baner opel 09-2019 1130x90px

Pierwszy test rugbystów zielonogórskiej Watahy

30 Sty 2019

Zima w pełni, ale zawodnicy Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą niedzielę rozegrają pierwsze test-mecze w Poznaniu. Dziki odpowiedziały na zaproszenie  Sparty Jarocin oraz Chaosu Poznań i stawią się na nowo wybudowanym obiekcie PLEK Centrum Sportu w Poznaniu. Jest to zadaszony tzw. balon z pełnowymiarowym boiskiem i bieżnią tartanową.

Rugbyści przygotowania do krótkiego sezonu 2019 zaczęli na początku stycznia na orliku oraz w sali crossfit. Po miesiącu intensywnych treningów przyszedł czas na pierwsze sprawdzenie efektów wykonanej pracy. Z obiema drużynami Zielonogórzanie znają się bardzo dobrze. Sparta Jarocin to rywal z pierwszoligowych boisk. W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się 4-krotnie.  Pojedynki Dzików ze Spartanami zakończyły się wygranymi na własnych obiektach, czyli swoistym remisem. Chaos Poznań to zespół z drugiej ligi, z którym Wataha w przeszłości toczyła liczne pojedynki na niższym szczeblu rozgrywek.  Zespoły z Jarocina i z Poznania preferują odmienne style gry. Pierwsi zdecydowanie szybsi preferują otwartą grę kombinacyjną z maksymalnym wykorzystaniem formacji ataku. Drudzy lepiej zbudowani stawiają na kontaktową grę młynem, a przynajmniej tak to wyglądało w czasach II ligowych zmagań obu zespołów. Będzie to znakomita okazja dla Watahy RC by sprawdzić się na wszystkich płaszczyznach gry, tak w ataku jak i obronie.

Przypomnijmy tylko, że sezon 2019 będzie skrócony. Ze względu na reorganizację rozgrywek potrwa tylko jedną rundę. Rywalizacja rozpocznie się na początku kwietnia, a już w czerwcu będzie wiadomo, kto awansuje, a kto opuści I ligowe grono.  W tym okresie Wataha RC będzie miała do rozegrania 7 meczów, a w trwającym okresie przygotowawczym zaplanowane są jeszcze dwa test-mecze. Wszystko to sprawia , że sezon mimo iż krótki, będzie bardzo intensywny.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele