Udany ostatni sprawdzian rugbistów Watahy

25 Mar 2019

Rugbyści Watahy RC Zielona Góra w sobotnie słoneczne popołudnie, przy licznie zgromadzonej publiczności na klimatycznie położonym boisku w Zawadzie, pokonali w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi Miedziowych Lubin. Mecz rozgrany systemem 3 x 20min zakończył się wynikiem 58:20.

Miedziowi Lubin w Zielonej Górze odbywali krótkie zgrupowanie i na boisku byli niemal od rana. Tuż przed meczem odbył się wspólny trening Watahy i Miedziowych, a efekt ćwiczeń był widoczny w samym meczu.

Pierwsza część meczu była bardzo twarda. Obie ekipy nie oddawały za darmo ani piłki ani nawet centymetra boiska. Pod koniec tej szaleńczej części więcej siły zachowali Zielonogórzanie i po długiej, dobrze taktycznie rozegranej akcji, zdobyli punkty wychodząc na prowadzenie 12:5.

W drugiej części zawodnicy ani na moment nie zwolnili tempa gry. Miedziowi po zwróceniu uwagi sędziego pilnowali linii spalonego, co pozwoliło Dzikom jeszcze przyspieszyć i powiększyć prowadzenie do 46:5.

W ostatniej części w drużynie Watahy nastąpiło kilka istotnych zmian, które miały na celu zapoznanie zawodników z możliwością osłabienia i koniecznością zagrania na innej pozycji. Gra była wyrównana i błędy w rozegraniu piłki przeszkodziły w zdobywaniu punktów, za to straty nieco odrobili Miedziowi. Ostatecznie wynik spotkania brzmiał 58:20

Wataha RC Zielona Góra serdecznie dziękuje Prezesowi Ikara Zawada Tomaszowi Pasternakowi, Radzie Sołectwa i Sołtysowi Janowi Smotera za udostępnienie boiska oraz licznie zgromadzonej publiczności.

Już teraz zapraszamy na pierwszy mecz w sezonie 2019 I Ligi Rugby na stadion UZ przy ul. Wyspiańskiego w sobotę 6. kwietnia, gdzie Wataha RC Zielona Góra podejmie najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce – AZS AWF Warszawa.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele