baner opel 09-2019 1130x90px

Wataha rozpoczyna sezon

04 Kwi 2019

Rugbyści Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą sobotę rozpoczną kolejny sezon w I Lidze Rugby. Przeciwnikiem zielonogórskich Dzików będzie AZS AWF Warszawa.

Mecz odbędzie się jak zawsze na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego 58 o godzinie 16:00.

Po dobrym poprzednim sezonie, w którym Wataha zajęła 3. miejsce oraz po intensywnie przepracowanej zimie nadszedł czas zmagań ligowych. Z powodu reorganizacji rozgrywek sezon 2019 będzie krótki i nie będzie miejsca na potknięcia, myśląc o wysokiej pozycji na koniec rozgrywek. Sezon zakończy się w czerwcu, a do tego czasu 6 drużyn rozegra tylko jedna rundę bez rewanżu. Poza zielonogórską Watahą w 1. lidze wystąpią: Sparta Jarocin, Arka Rumia, AZS AWF Warszawa, Legia Warszawa i Alfa Bydgoszcz.

Pierwszy rywal Dzików, AZS AWF Warszawa, to Klub posiadający najwięcej, bo aż 14 tytułów Mistrza Polski i 3 krotnie sięgał po Puchar Polski.  Jednak kilka lat temu po bardzo słabym sezonie zespół  opuścił najwyższą klasę rozgrywkowa i dziś podobnie jak Wataha występuje na jej zapleczu. Obecnie Stołeczna drużyna złożona jest w połowie z doświadczonych zawodników pamiętających jeszcze ostatnie triumfy, a w połowie z nowych, młodych zawodników dobrze przygotowanych do gry szczególnie pod względem taktycznym i technicznym. Wataha i AZS miały przyjemność mierzyć się w poprzednim sezonie 2 razy. Każda z drużyn triumfowała na swoim terenie. Wszystko to zapowiada bardzo mocne i dobre widowisko, gdzie żadna ze stron nie zamierza ustąpić nawet na metr. Dodatkowo dla kibiców na trybunie przewidziany jest słodki oraz ciepły poczęstunek i napoje.

Zapraszamy więc serdecznie całymi rodzinami na inaugurację sezonu 2019 I Ligi Rugby.

Wataha RC Zielona Góra vs AZS AWF Warszawa, stadion UZ ul. Wyspiańskiego 58, sobota 6.04.2019 godzina 16:00.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele