baner opel 06-2019 1130x90px

Pracowity weekend zielonogórskich speedrowerowców

25 Cze 2015

W sobotę i w niedzielę zostaną rozegrane aż cztery imprezy z udziałem ZKS Zielona Góra. W sobotę od 9:30 w Zielonej Górze, ZKS zmierzy się z Lesznem, a o 12:00 odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych młodzików. Dzień później w Bydgoszczy zielonogórzanie wystąpią w finale par seniorów, a w Żołędowie w finale par juniorów.

Speedrowerowcy z Zielonej Góry nie mogą narzekać na  brak startów w ostatnim czasie. Po ostatnim bardzo udanym weekendzie, kiedy zielonogórzanie przypieczętowali awans do finału DMPJ, Adrian Mokras i Bartek Wojtal weszli do finału IMPJ czy wreszcie wygrana ZKS w meczu pierwszej ligi w Lesznie przychodzi czas na powtórkę z rozrywki.

W sobotę o 9:30 na zielonogórskim owalu ZKS Zielona Góra zmierzy się z Szawerem Leszno w meczu w ramach pierwszej ligi. Przypomnijmy, że zielonogórzanie są liderem pierwszej ligi grupy zachodniej. W meczu po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi wychowanek Robert Bandosz. Jest on wszechstronnym sportowcem czego przykład dał w niedawnym czasie wygrywając najtrudniejszy półmaraton w Europie, Runmageddon Hardcore, który odbył się na Śląsku.

Skład ZKS na to spotkanie: Kacper Drozdowski, Robert Bandosz, Michał Rodzeń, Paweł Kokot, Łukasz Gnitecki, Adrian Mokras, Bartek Wojtal, Kacper Zubczyński, Filip Iwasików, Kacper Królik.

Po emocjach ligowych przyjdzie czas na jedną z dwóch wielkich imprez, które odbędą się w sezonie 2015 w Zielonej Górze.

Punktualnie o godzinie 12:00 odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych młodzików do lat 14. ZKS od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Dowodem na to są medale zdobywane w ciągu ostatnich pięciu lat:

2010: II - (Rafał Lewczuk, Kamil Merena, Damian Pelaczyk) - (Toruń)

2012: I - (Dawid Michalski, Bartosz Wojtal) - (Toruń)

2013: II - (Adrian Mokras, Damian Pelaczyk, Marcin Rembacz) - (Żołędowo)

2014: I - (Damian Pelaczyk, Adrian Mokras, Filip Iwasików-Kalitowski) - (Zielona Góra).

W tym roku będzie bardzo ciężko o pozycję medalową, jednak zielonogórzanie na pewno powalczą o jak najlepszy wynik. Do finału zgłosiło się sześć drużyn, wystąpią w nim ekipy z Żołędowa, Ostrowa, Leszna, Torunia, Świętochłowic oraz Zielonej Góry.  Trudno ocenić kto będzie walczył o medale, gdyż młodzi zawodnicy często potrafią zaskoczyć w takich imprez zarówno na plus jak i na minus. Na pewno groźna będzie drużyna z Żołędowa, która w tym roku kroczy od medalu do medalu i podobnie jak Zielona Góra zawsze dysponuje silną kadrą czy to młodzików czy kadetów.

ZKS wystąpi w składzie: Kacper Drozdowski, Kacper Królik, Filip Iwasików.

Po sobotnich emocjach w niedzielę czekają nas kolejne.

W niedzielę o godz. 11:00 w Bydgoszcz odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych, z udziałem dziewięciu par z Bydgoszczy, Częstochowy, Kalet, Leszna, Ostrowa, Świętochłowic, Torunia, Zielonej Góry i Żołędowa. ZKS reprezentować będą: Bartek Wojtal, Michał Rodzeń , Robert Bandosz.

W dotychczasowych rozgrywkach ZKS poszczycić może się trzema medalami:

2010: II - (Marcin Szymański, Maciej Ganczarek, Marcin Pawłowski) - (Toruń)

2012: III - (Krzysztof Piskorski, Marcin Pawłowski, Michał Rodzeń) - (Zielona Góra)

2013: III - (Arkadiusz Szymański, Paweł Idziorek, Adam Bożejewicz) - (Zielona Góra)

Następnie drużyny udadzą się do pobliskiego Żołędowa, gdzie o  godz. 15:00 odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych juniorów z udziałem ośmiu par z Częstochowy, Gniezna, Leszna, Ostrowa, Świętochłowic, Torunia, Zielonej Góry i Żołędowa.

Zieloną Górę reprezentować będą: Adrian Mokras, Łukasz Gnitecki, Bartek Wojtal.

W tych zawodach ZKS zdobył dotąd tylko jeden medal:

 2007: III - (Krystian Górniaczyk, Michał Rodzeń, Piotr Waliński) - (Żołędowo).

Na imprezy w Zielonej Górze serdecznie zapraszamy, szczególnie najmłodsi zawodnicy liczą na doping w swoich zawodach.

Przypominamy:

Sobota 9:30 Zielona Góra - ZKS - Szawer Leszno - DM I ligi

Sobota 12:00 Zielona Góra - Finał mistrzostw Polski par klubowych młodzików do lat 14

Niedziela 11:00 Bydgoszcz - Finał mistrzostw Polski par klubowych seniorów

Niedziela 15:00 Żołędowo - Finał mistrzostw Polski par klubowych juniorów do lat 18

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele