baner opel 06-2019 1130x90px

11 sierpnia powrót speedrowerowców do treningów (program zawodów)

02 Sie 2015

Za 10 dni treningi wznowią zielonogórscy speedrowerowcy, którzy rozpoczną przygotowania do kilku imprez finałowych, które odbędą się we wrześniu oraz październiku.Przerwa wakacyjna pozwoliła na nabranie nowych sił do treningów oraz nabrania motywacji przed zbliżającymi się finałami mistrzostw Polski, a tych w niedługim czasie nie będzie brakowało.

Oto zawody, które odbędą się we wrześniu:

5 września - Gniezno - Finał indywidualnych mistrzostw Polski kadetów do lat 16
12 września - Ostrów - Finał indywidualnych mistrzostw okręgu zachodniego - jednocześnie eliminacje do indywidualnych mistrzostw Polski
19 września - Bydgoszcz - Finał indywidualnych mistrzostw Polski młodzików do lat 14
26 września - Zielona Góra - Finał indywidualnych mistrzostw Polski juniorów do lat 18 (z ZKS startują wg awansu z eliminacji Bartek Wojtal i Adrian Mokras)

26 września - Zielona Góra - Finał indywidualnych mistrzostw Polski weteranów powyżej 39 roku życia (startuje Krzysztof Zakrzewski)
11 października - Żołędowo - Finał drużynowych mistrzostw Polski juniorów do lat 18(ZKS zapewnił sobie start w finale)

Oprócz tego we wrześniu odbędzie się także mecz ostatniej rundy DM I ligi gr. zachodniej w Ostrowie z tamtejszym Wirażem. Termin jest do ustalenia ze stroną ostrowską. Przypomnijmy, że zielonogórzanie już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w tych rozgrywkach bez względu na wynik meczu w Ostrowie.


Zielonogórscy kadeci mogą pokusić się o dobry wynik w Gnieźnie, szczególnie można liczyć na Adriana Mokrasa, Łukasza Gniteckiego czy też Kubę Szcześniewskiego oraz Gracjana Sadło. Być może w zawodach wystąpi wracający po kontuzji Filip Janas. W zawodach na pewno nie wystąpi indywidualny mistrz Polski do lat 14 z roku ubiegłego - Damian Pelaczyk. Zawodnik ten mieszka na co dzień w Anglii i niestety jego udział jest wykluczony.

Doświadczenie w tych zawodach powinni zebrać również zielonogórscy młodzicy, którzy 19 września będą mieli okazję do powalczenia o dobry wynik w Bydgoszczy. Tam można oczekiwać dobrego wyniku od takich zawodników jak Kacper Drozdowski, Kacper Królik, Kacper Zubczyński czy Filip Iwasików. W zawodach eliminacyjnych do IMP problemów z przebrnięciem nie powinni mieć Michał Rodzeń i Bartek Wojtal. Niewiadomo czy w zawodach wystąpi Robert Bandosz, który w zeszłym roku w finale IMP zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Na start w zawodach nie zdecyduje się raczej Paweł Kokot.

Jeśli chodzi o finał IMPJ w Zielonej Górze to Bartka Wojtala stać na medal i jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego to wynik ten jest bardzo możliwy. Dla Bartka będzie to okazja do rewanżu za eszłoroczny, zielonogórski finał kadetów do lat 16 gdzie przez kontrowersyjną decyzję sędziego Bartek stracił medal, kto wie być może nawet złoty. W zawodach dla weteranów faworytem wydaje się być reprezentant gospodarzy Krzysztof Zakrzewski. Z kolei udział w październikowym DMPJ będzie imprezą, która zakończy ogólnopolskie starty zielonogórzan w tym roku, tam również zawodnicy ZKS nie stoją na straconej pozycji. Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy już wkrótce. Miejmy nadzieję, że wszyscy zawodnicy podejdą do przygotowań z odpowiednią motywacją, a zdobycie jakiekolwiek medalu byłoby ukoronowaniem tego dość udanego sezonu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele