IMPJ: Medale Rozdane

02 Paź 2017

W Zielonej Górze na torze speedrowerowym odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Gościem był Andrzej Huszcza, który oprócz tego, że uhonorował uczestników finału okolicznościowymi medalami, to zaskoczył wszystkich wyjeżdżając na tor speedrowerowy motorem żużlowym i ku uciesze publiczności pokonał parę okrążeń toru.

Finał zgromadził czołowych juniorów w kraju, którzy stworzyli na torze w Zielonej Górze bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Kilka wyścigów stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, a tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów musiał wyłonić dopiero wyścig dodatkowy, do którego stanęli mając po 19 punktów Maciej Stefański - Mustang Żołędowo oraz Jakub Kościecha – TSŻ Toruń. Losy złotego medalu rozstrzygnęły się tuż po starcie, gdzie Stefańskiemu urwał się łańcuch i tym samym musiał oddać złoty medal bez walki.

W zawodach wzięli udział również zielonogórzanie Kacper Królik i Kacper Drozdowski, którzy byli upatrywani w gronie faworytów zawodów, a atutem miał być własny tor. Niestety obaj wypadli znacznie poniżej oczekiwań, a wręcz kompromitująco słabo plasując się ostatecznie na odległych pozycjach, daleko za krajową czołówką.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów :
1. Jakub Kościecha TSŻ Toruń – 19+ 4
2. Maciej Stefański Mustang Żolędowo – 19+d

3. Mikołaj Michalski Szawer Leszno – 18

10. Kacper Królik ZKS Zielona Góra – 10
14.Kacper Drozdowski ZKS Zielona Góra - 7

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele