baner opel 06-2019 1130x90px

Dziewczyna pokonała wszystkich

14 Maj 2019

W sobotę na torze w Bydgoszczy odbyła się pierwsza runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków. W imprezie wystartowało 80 zawodników z całej Polski, w tym także zielonogórzanie. Indywidualny Puchar Polski Żaków jest nową formułą skierowaną głównie do najmłodszych adeptów sportu speedrowerowego. Był to strzał w 10, bowiem ilość zawodników przerosła oczekiwania wszystkich. Najmłodsi zawodnicy startowali w kategoriach U6, U8, U10 i U12.

W kategorii U10 mieliśmy swoich dwóch reprezentantów Jakuba Godynia i Oliwiera Zakrzewskiego, którzy zadebiutowali na speedrowerowym torze. Pierwsze ich zawody wypadły na miarę oczekiwań. Oliwier zdobył 11 punktów i zajął 11 miejsce w swojej kategorii, natomiast Jakub z 8 punktami był 13.

Znacznie lepiej wypadli ich starsi klubowi koledzy Tomasz Kalitowski i Alan Kostrzewa, którzy rywalizowali w kategorii U12. Zawody były bardzo zacięte i emocjonujące. Rozgrywano równocześnie dwa półfinały. W pierwszym półfinale bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Kalitowski, który uzbierał łącznie 16 punktów i ostatecznie sklasyfikowany został na pozycji 9. Znakomicie spisał się Alan Kostrzewa, który w półfinale nie miał sobie równych i zdobył komplet 20 punktów. Niestety mimo korzystnego pierwszego pola startowego w finałowej rundzie nasz zawodnik nie wykorzystał swojej szansy i po kontakcie z innym zawodnikiem nie odrobił już straconego dystansu przyjeżdżając jako trzeci. Alan zajmując piąte miejsce udowodnił, że należy do krajowej czołówki speedrowerowców. Nieoczekiwanie sensacyjnym triumfatorem zawodów okazała się...dziewczyna Zuzanna Klett z Mustanga Żołędowo, która wygrała wszystkie swoje wyścigi zarówno w fazie półfinałowej jak i wielki finał pewnie sięgając po pierwsze miejsce. Należy przyznać, że młoda zawodniczka pójdzie w ślady Olimpijki Anity Włodarczyk, która przed laty zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w speedrowerze. Wszystkim młodym początkującym speedrowerowcom życzymy sukcesów.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.