Wygrana zielonogórzan

14 Paź 2018

Na torze speedrowerowym w Zielonej Górze odbyło się rewanżowe spotkanie pomiędzy zespołami ZKS-u Zielona Góra i Szawera Leszno. Ponownie lepszy okazał się miejscowy ZKS pokonując gości z Leszna w stosunku 93 : 87. Oba zespoły do rywalizacji przystąpiły w składach młodzieżowych, a w drużynie gości jeździła nawet dziewczyna Julia Pieprzyk.

Podobnie jak przed tygodniem w Lesznie zawody były bardzo emocjonujące. Początek należał do gości, którzy do ósmego biegu prowadzili 42 : 38, wtedy do głosu doszli zielonogórzanie, którzy trzy kolejne biegi wygrywają podwójnie ustawiając spotkanie pod swoje dyktando. O wielkim pechu może mówić najlepszy zawodnik Szawera Kacper Homski. W biegu XVII w ferworze walki upadł na tor i z podejrzeniem złamania ręki został odwieziony do szpitala. Na szczęście obyło się bez złamań i skończyło na silnym stłuczeniu. W ostatnim biegu zawodów padł remis biegowy i wygrana młodych speedrowerowców z Zielonej Góry ponownie stała się faktem. Młodzieży zielonogórskiej i leszczyńskiej należą się słowa uznania za stoczoną walkę na torze w obu spotkaniach. Mimo, że były to zawody towarzyskie to najmłodsi adepci tego sportu pokazali hart ducha i wolę walki. Szkoda, że były to ostatnie zawody speedrowerowe w sezonie 2018 w Zielonej Górze.

LKS Szawer Leszno 87pkt:

1. Albert Seweryn  6pkt
2. Ksawery Kielaszewski  21pkt
3. Julia Pieprzyk  9pkt
4. Antoni Michalski  6pkt
5. Mikołaj Kurpisz  7pkt
6. Rafał Potoczny  16pkt
7. Marcel Malepszy  9pkt
8. Kacper Homski  13pkt

 

ZKS Zielona Góra 93pkt:

9. Oliwier Kołosionek  16pkt
10. Tomasz Wojciechowski  10pkt
11. Igor Luczek  10pkt
12. Maciej Grzegorski  13pkt
13. Aleks Kalitowski  19pkt
14. Kordian Wójcik  5pkt
15. Kacper Kalitowski  7pkt
16. Karol Winowicz  13pkt

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele