Wojtek Gąsiewski

W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U-20 i U-18. W kategorii U-20 startowali 18-19-letni juniorzy, a w kategorii U-18 uczestniczyli 16-17-letni juniorzy młodsi.

Zapraszamy do obejrzenia 10 najlepszych akcji 18. kolejki Energa Basket Ligi 2018/19:

22 lutego w ramach 15 kolejki do Winnego Grodu zawita zespół Dojlid Białystok. Drużyna z Podlasia zajmuje w tabeli 6 miejsce z 23 punktami, a ich skład to: Wang Zeng Yi, Chińczyk Li Yongyin i Przemysław Walaszek. W pierwszej rundzie zielonogórzanie przegrali w Białym Stoku 0:3. Trudno więc będzie się zrewanżować w piątek, gdyż goście po ciuchu liczą na awans do play – off i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w Zielonej Górze. Dysponują dwoma bardzo mocnymi graczami: Wang i Li, którzy są w stanie sami wygrać mecz. Natomiast Walaszek jest w podobnym wieku co nasi zawodnicy i gra na zbliżonym  poziomie. Faworytem spotkania są zdecydowanie goście.

Nie udały się wyjazdowe mecze ZKS Palmiarni w Lotto Superlidze Tenisa Stołowego. W piątek (08.02) zielonogórska drużyna przegrała 3:0 z 3S Polonia Bytom, a dzisiaj (10.02) uległa w Olimpii-Unia Grudziądz również 3:0. Mimo wyraźnych porażek, trudno odmówić naszej młodzieży walki i ambitnej postawy. Brakuje trochę jeszcze zimnej krwi w końcowych fragmentach setów. Najbliżej zwycięstwa był Kamil Nalepa, który dwukrotnie przegrał swoje pojedynki po 3:2. Po 14 kolejkach ZKS Palmiarnia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Następne mecze ligowe już 22 i 24 lutego w Zielonej Górze.

W minioną niedzielę rugbiści zielonogórskiej Watahy rozegrali pierwsze test mecze przed zbliżającym się sezonem. Na nowo otworzonym obiekcie „Plek centrum sportu” w Poznaniu Dziki zmierzyły się z pierwszoligową Spartą Jarocin i drugoligowym Chaosem Poznań. Mecze rozgrywane systemem 2x20min każdy z każdym, bez kopów na bramkę.

W hali lekkoatletycznej zielonogórskiego MOSiR-u  odbył się miting w lekkiej atletyce. Widoczni byli zawodnicy klubów zielonogórskich – ZLKL i Sprintera.

Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego po 10 tygodniach przerwy, zaprezentują się przed własną publicznością. Biało-zieloni w sobotni wieczór podejmą WKS Grunwald Poznań.

Zapraszamy do obejrzenia 10 najlepszych akcji 17. kolejki Energa Basket Ligi 2018/19:

Na mecz 12 kolejki Lotto Superligi do Zielonej Góry przyjechał lider tabeli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Zielonogórzanie ponieśli porażkę 1:3. Mecz trwał ponad dwie godziny i obfitował w wiele widowiskowych akcji.

Zima w pełni, ale zawodnicy Watahy RC Zielona Góra już w najbliższą niedzielę rozegrają pierwsze test-mecze w Poznaniu. Dziki odpowiedziały na zaproszenie  Sparty Jarocin oraz Chaosu Poznań i stawią się na nowo wybudowanym obiekcie PLEK Centrum Sportu w Poznaniu. Jest to zadaszony tzw. balon z pełnowymiarowym boiskiem i bieżnią tartanową.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele