baner opel 06-2019 1130x90px

Marek Trykacz „czwarty” podczas Mistrzostw Europy

30 Lis 2015

W miejscowości Eger (Węgry) w dniach 24-28 listopada 2015r odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Ogółem startowało 216 zawodników z 44 krajów. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze Marek Trykacz.

Podopieczny trenera Remigiusza Wołejki po raz pierwszy startował w tak ważnych zawodach, w wyższej wadze do 72kg, w której to zajął bardzo dobre IV miejsce wynikiem 180kg. Zwyciężył reprezentant Rosji – Sychev Sergei – 209kg, drugi był Kanat Izzettin - Turcja – 195kg, a trzeci Gkountanis Nikolaos – Grecja – 187kg.
Zawody również rozegrane zostały w klasyfikacji otwartych mistrzostw, gdzie startowali zawodnicy z całego Świata. Marek Trykacz uplasował się na szóstym miejscu.

Nasz zawodnik uczestniczyć będzie na początku 2016 roku w ważnych zawodach międzynarodowych kwalifikujących do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016.

Danuta Tarnawska
Prezes ZSR „Start” Zielona Góra

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele