baner opel 06-2019 1130x90px

5. miejsce Marka Trykacza na Pucharze Świata w Malezji

29 Lut 2016

W miejscowości Kuala Lumpur (Malezja) w dniach 24-28 lutego 2016r odbywa się Puchar Świata Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów (wyciskanie sztangi na ławeczce). Zawody są ostatnimi, kwalifikacyjnymi do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Uczestniczył w nich zawodnik Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze Marek Trykacz.

Podopieczny trenera Remigiusza Wołejki, który zajął V miejsce w kategorii wagowej do 65 kg – wynikiem 172 kg. Zwyciężył Nigeryjczyk - Olumide Kehinde, który uzyskał wynik 207 kg. Niestety naszemu zawodnikowi zabrakło 7 kg, aby zakwalifikować się do tak ważnej imprezy jaką są Igrzyska. Wierzymy w to że przed Markiem jeszcze wiele lat startów i możliwość zdobywania medali podczas ważnych prestiżowych imprez międzynarodowych, czego życzymy naszemu zawodnikowi.


Danuta Tarnawska

Prezes ZSR START Zielona Góra

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele