baner opel 06-2019 1130x90px

Artur Wołoszyn ze złotem na Mistrzostwach Polski

15 Gru 2016

Doskonałym wynikiem pochwalić się może kickboxer Gwardii Zielona Góra Artur Wołoszyn, który okazał się złotym medalistą na Mistrzostwach Polski
w Kickboxingu Oriental Rules (muay thai) i kick light (lekki kontakt z kopnięciami na udo) Weteranów.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 9-11 grudnia 2016 r. w Starachowicach. Do tej miejscowości zjechało się ponad 100 zawodników i zawodniczek z ponad 30 klubów z całej Polski. Podopieczny trenerów Jarosława Biernackiego i Leszka Wojciechowskiego nie miał sobie równych w formule kick-light Weteran do 84 kg. Wojownik z Gwardii Zielona Góra najpierw walczył o wejście do finału z Pawłem Stróżczykiem z Fight Fabric Łódź, a w finale wywalczył złoty medal w starciu z Jerzym Kolendo - Legion Głogów.

W obydwu starciach wygrał, a sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośną ich decyzją nasz fighter został Mistrzem Polski. Duże uznanie należy się Arturowi, gdyż poza treningami pracuje zawodowo jako Inspektor Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze.