Artur Wołoszyn ze złotem na Mistrzostwach Polski

15 Gru 2016

Doskonałym wynikiem pochwalić się może kickboxer Gwardii Zielona Góra Artur Wołoszyn, który okazał się złotym medalistą na Mistrzostwach Polski
w Kickboxingu Oriental Rules (muay thai) i kick light (lekki kontakt z kopnięciami na udo) Weteranów.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 9-11 grudnia 2016 r. w Starachowicach. Do tej miejscowości zjechało się ponad 100 zawodników i zawodniczek z ponad 30 klubów z całej Polski. Podopieczny trenerów Jarosława Biernackiego i Leszka Wojciechowskiego nie miał sobie równych w formule kick-light Weteran do 84 kg. Wojownik z Gwardii Zielona Góra najpierw walczył o wejście do finału z Pawłem Stróżczykiem z Fight Fabric Łódź, a w finale wywalczył złoty medal w starciu z Jerzym Kolendo - Legion Głogów.

W obydwu starciach wygrał, a sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośną ich decyzją nasz fighter został Mistrzem Polski. Duże uznanie należy się Arturowi, gdyż poza treningami pracuje zawodowo jako Inspektor Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze.