baner opel 06-2019 1130x90px

Zapracowani wojownicy ASW Knockout Zielona Góra

31 Sty 2017

Nowy rok to nowe rozdanie w kolejnym sezonie dla wielu sportowców. Nie marnują czasu zielonogórscy kickboxerzy reprezentujący Akademią Sportów Walki Knockout Zielona Góra.

Aktualnie czołówka polskich juniorów bierze udział w zgrupowaniu kadry narodowej Polskiego Związku Kickboxingu w Legionowie - nie zabraknie tam podopiecznych trenera Tomasza Pasek.

Młodzi fighterzy z Zielonej Góry od lat regularnie zasilają szeregi reprezentacji Polski w kickboxingu. 17-letni Dionizy Warszczuk i Michał Niemiero biorą udział w konsultacjach ze szkoleniowcami odpowiedzialnymi za kadrę juniorów K-1/low Kick Maciejem Domińczakiem i Tomaszem Szczepaniukiem. Tegoroczny medalista Mistrzostw Świata Irlandii – Niemiero korzystał również z gościnnych występów w niemieckim klubie RL Fight House mającym swoją siedzibę w odległym Hamburgu.

Popularne ostatnio morsowanie przetestowali również zawodnicy ASW Knockout. Hartowanie ciała i ducha kluczem do przekraczania granic możliwości – potwierdza 21-letni Kacper Frątczak i tegoroczny maturzysta Michał Łyszkowski. Poza pracą wykonananą na bieżni, siłowni czy na sali treningowej to odpoczynek właśnie i odnowa biologiczna jest kluczem do psychofizycznej formy sportowej każdego zawodnika, czy uczestnika treningu dbającego o prozdrowotne efekty. Ważną rolę odgrywa samodyscyplina wojownika, jeśli pokona sam siebie, nie będzie miał sobie równych w ringu.

A już teraz przez tydzień Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu będzie domem uczestników jedenastej już edycji obozu kondycyjnego realizowanego corocznie przez zielonogórski klub sportowy Akademia Sportów Walki Knockout.

Cele i zadania na rok 2017 zostały określone, a odpowiednie założenia i realizacja tego z pewnością zaowocuje bardzo dobrymi występami naszych kickboxerów - zapewnia wychowawca multimedalistów.
Wysokla lokata w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży, rywalizacja w Pucharach Świata oraz medale Mistrzostw Świata seniorów czy Mistrzostwa Europy juniorów to tylko jedne z trofeów, które przywieziemy do Naszego Miasta w bieżącym sezonie - zapewnia Pasek.

Zakontraktowane pojedynki zawodowe oraz kwalifikacje podczas Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych i formuł walki to płaszczyzny, na których będą doskonalić swoje umiejętności sportowcy z doświadczeniem, ale i debiutanci będą mogli zaprezentować swoje możliwości.

Ten sezon zapowiada się naprawdę interesująco. Na sali treningowej ramię w ramię trenuje czołówka polskiego kickboxingu, do których z pewnością można zaliczyć Mistrza Świata i Europy juniorów oraz 3-krotnego zdobywcy Pucharu Świata Kacpra Frątczaka, którego ostatnio dopadły paskude kontuzje. Dalej student I roku logistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim i 15-krotny Mistrz Polski Rafał Gąszczak solidnie przygotowujący się do pierwszych startów, które zaplanowane są na koniec lutego. Grupa juniorów, która stoczyła już wiele pasjonujących walk, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium. Patrzę na nich z wielką nadzieją - dodaje Pasek.

Oby zdrowie dopisało a kontuzje omijały szerokim łukiem naszych lubuskich sportowców.

Tomasz Pasek

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele