baner opel 06-2019 1130x90px

Puchar Świata: Jakub Kozera na podium

06 Mar 2017

W rozgrywanym w dniach 2-5 marca w Pucharze Świata w kick-boxingu w Dublinie brązowy medal zdobył Jakub Kozera reprezentujący klub FUNFIT Boxing Team Zielona Góra. Startował on w formule full-contact w najcięższej kategorii wagowej (powyżej 91 kg).

W pierwszej walce pokonał przez nokaut Irlandczyka Tomasa Japertasa, natomiast w półfinale przegrał decyzją sędziowską z Anglikiem - Jamie Moorem. Irish Open to największy Puchar Świata w kick-boxingu. Startowało w nim około 3000 zawodników. Zawody te były sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski full-contact, które za 5 tygodni odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.