baner opel 06-2019 1130x90px

Drugie miejsce Czerwińskiej w Bratysławie

06 Mar 2017

"Stovak Open" - turniej z cyklu Pucharu Świata tym razem został rozegrany w Bratysławie, w dniach 24-26.02.2017. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra, Emilia Czerwińska.

W pierwszej walce turnieju Emilia zmierzyła się z Moniką Zatkovą ze Słowacji (Perum Gim Trnava), którą pokonała jednogłośnie na punkty 3:0.

W walce finałowej rękawice skrzyżowała z Martiną Fendrichową z Czech (Czech Fullcontact Union). Po zaciętym pojedynku, w którym widzowie postronni widzieli przewagę Emilii Czerwińskiej werdykt 2:1 został ogłoszony na korzyść Czeszki. Uważamy werdykt za co najmniej tendencyjny. Emilia Czerwińska w zawodach wystartowała w kategorii wagowej - 65 kg w wersji K-1 i uplasowała się w klasyfikacji ogólnej na miejscu drugim.