baner opel 06-2019 1130x90px

Bokserski sukces Zielonej Góry

14 Mar 2017

Spektakularny sukces odniosły zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra. Kinga Szlachcic i Adriana Marczewska podczas tegorocznych XVII Mistrzostw Polski Kobiet w boksie rozegranch w Grudziądzu (9-12.03). Obie panie w swoich kategoriach okazały się najlepsze i zasłużenie stanęły na najwyższym stopniu podium.

Adriana Marczewska rywalizowała w najlżejszej kategorii wagowej kobiet -48 kg. W walce półfinałowej skrzyżowała rękawice z Sonią Napieraj z CWKS Zawisza Bydgoszcz, którą pokonała jednogłośnie na punkty. W finale uzyskała wysoką przewagę nad Wiktorią Sądej z FC Legia Warszawa, co potwierdził jednogłośny werdykt sędziowski. Zawodniczka SKF Boksing Zielona Góra w pięknym stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek na rok 2017.

Stoczone walki przez Adrianę Marczewską zostały wysoko ocenione przez Komisję Mistrzostw, która uhonorowała ją nagrodą "Odkrycie XVII Mistrzostw Seniorek w Boksie"

Galeria zdjęć...

Kinga Szlachcic zdominowała olimpijską kategorię -60 kg nie dając cienia wątpliwości komu należy się tegoroczny tytuł. W pojedynku ćwierćfinałowym zielonogórzanka wygrała przed czasem z Blanką Zabrzuch z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, po tym jak narożnik przeciwniczki poddał ją po liczeniu przez sędziego ringowego w drugiej rundzie. Ciekawy i twardy pojedynek półfinałowy Kinga wygrała z koleżanką kadrową Mirelą Balcerzak z BKS Skorpion Szczecin jednogłośną decyzją sędziowską. W finale zmierzyła się także z zawodniczką kadry narodowej i dużymi sukcesami światowymi w gronie juniorek, Pauliną Jakubczyk z KSW Róża Karlino. Kinga wyraźnie prowadziła wszystkie trzy rundy pojedynku i zwyciężyła go werdyktem sędziowskim 4:1.

Kinga Szlachcic z Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie z Grudziądza do Zielonej Góry przywiozła tytuł Mistrzyni Polski 2017, tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw oraz nagrodę za stoczenie najładniejszej walki Mistrzostw.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele