baner opel 06-2019 1130x90px

Dwa tytuły MP juniorów w kickboxingu wędrują do Zielonej Góry

14 Mar 2017

Kategoria wiekowa junior od lat jest mocno akcentowana przez zielonogórskich kickboxerów i podobnie było w tym roku podczas Mistrzostw Polski K-1.

Z Legnicy na Ziemię Lubuską podopieczni trenera Tomasza Pasek przywiozą dwa złote medale, odpowiednio w kat.60 kg i 81kg junior starszy. Akademia Sportów Walki Knockout blisko 13 lat regularnie odnosi sukcesy w rywalizacji Polskiego Związku Kickboxingu zarówno wśród seniorów jak i juniorów.

Autorami sukcesów to 17-letni Michał Niemiero oraz 18-letni Dawid Avagyan. Ten pierwszy multimedalista, dał lekcję zawodnikowi w starciu finałowym doprowadzając oponenta do trzykrotnego liczenia.

W lżejszej kat. wagowej debiutant ze stajni ASW Knockout Dawid Avagyan, wygrywając dwa pojedynki z przeciwnikami z Łodzi i Jeleniej Góry. Byłem pewny, że akurat w tym przypadku zarównojeden jak i drugi doskonale byli przygotowani do turnieju. Pozostali zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem, jednak poziom walk był imponująco wysoki - twierdzi szkoleniowiec Tomasz Pasek.

Rafał Gąszczak w kat.-91kg stoczył dwie ciężkie bitwy, odpowiednio z zawodnikiem z Pretorian Poznań i Fighter Wrocław. Pierwszą walke Rafał wygrał wyraznie na punkty, a drugiej uległ minimalnie na punkty. Takie walki warto oglądać i dlatego tylu kibiców, przyjechało z Zielonej Góry specjalnie oglądać pojedynki swoich synów, braci, kolegów i koleżanek.

Dionizy Warszczuk startujący w dwie kategorie wyższej niż zwykle, czyli w 71kg, skrzyżował rękawice z zawodnikiem, który wywalczył tytuł Mistrza Polski. Pasjonujący pojedynek dwóch świetnych kickboxerów młodego pokolenia. Tym razem górą był zawodnik z Odolanowa.

Wielkie emocje przyniosła kibicom pojedynek Aurelii Bednarskiej w kat.60kg z przeciwniczką z Dolnego Śląska. Zacięta twarda walka, nieznacznie na korzyść rywalki z Głogowa. Jestem bardzo zadowolony z rozwoju młodej zawodniczki, takie porażki są nawozem sukcesu - podsumowuje trener.

Po ponad dwóch latach przerwy, do rywalizacji wróćił 22-leni Arian Pamięta, rywalizujący w kat.81 kg, który uległ na punkty zawodnikowi z Nowego Targu. Naprawdę jestem pełen uznania dla Adriana, miło patrzeć jak zawodnicy wracają do sportu i rywalizacji. Adrian nie przegrał z byle kim, bo w kolejnej walce rywal Pamięty ciężko znokautował jednego z najlepszych polskich kickboxerów Łukasza Rambalskiego.

Na przyszłego Mistrza Polski trafił od razu Aleksander Drzewiecki, który walczył w wyższej kat wagowej niż zwykle, bo 75 kg junior starszy. Niestety nie mógł znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowanego tego dnia zawodnika z Chełmna. Dla Olka była to doskonała lekcja i doświadczenie wyniesione z ringu, które na pewno zaowocuje.

Do dorobku drużynowego dochodzi medal brązowy Kacpra Tokarskiego w kat.+91kg junior młodszy. To był świetny turniej w wykonaniu młodych sportowców. Naprawdę to czysta przyjemność pracować z taką młodzieżą. Pierwszy czempionat krajowy za nami. Napięty kalendarz startowy przyniesie nam jeszcze sporo emocji w tym roku. W Legnicy Mistrzostwa Polski juniorów były eliminacjami do Mistrzostw Europy juniorów, które w tym roku odbędą się w Macedonii. Obecni na turnieju byli trenerzy kadry narodowej juniorów Maciej Domińczak i Tomasz Szcepniuk, którzy bacznie obserwowali naszą młodzież.

Galeria zdjęć...

Wszystkim, którzy przybyli na halę OSiRu w Legnicy bardzo dziękujemy za gorący doping. Kolegom, koleżankom, rodzicom i rodzeństwu, którzy trzymali kcuki za naszych reprezentantów. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękuję za sportową postawę w ringu i solidarność, która jest niezbędna podczas tak ważnych wydarzeń sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem

Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele