Sukcesy zielonogórskich kickboxerów na mistrzostwach Polski

W dniach 7-9.04.2017r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów i juniorów w formule full Contact. W krajowym czempionacie wzięło udział 178 zawodników i zawodniczek z 55 klubów z całej Polski.

Reprezntanci Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra stawali czterokrotnie na podium. Natomiast trzech zawodników zakończyło turniej tuz za podium.

Wyśmienity turniej w wykonaniu Aurelii Bednarskiej w kategorii junior starszy 60kg, która wygrała wszystkie walki, pokonując utytułowane zawodniczki z Kalisza i Płocka. Aurelia jest bardzo ambitną sportsmenką i da nam nie raz jeszcze powody do dużej radości - twierdzi klubowy trener świeżo upieczonej Mistrzyni Polski.

Nie zawiódł 17-letni Michał Niemiero. Junior starszy startujący w kat.81kg, po raz kolejny sięgnął po tytuł Mistrza Polski, pokonując w walce finałowej jednogłośnie na punkty rywala z Kielc. Michał idzie w ślady Kacpra Frątczaka i Rafała Gąszczaka, kolekcjonując kolejne trofea mistrzowskie. Żaden tytuł nie przyszedł Michałowi łatwo. Licealista musi podporządkować swoje życie pod treningi i wyjazdy. Widać, że robi to prawidłowo a to przynosi oczekiwane efekty.

Najlepszą walką podczas gali finałowej okrzyknięto pojedynek Rafała Gąszczaka z Pawłem Strykowskim w kat.-91kg senior. To starcie było bardzo wyrównane, jednak niejednogłośną decyzją sędziów zielonogórski kickboxer musiał uznać wyższość swojego rywala. Rafał drugi rok z rzędu zdobywa srebrny medal MP seniorów full Contact. To bardzo rozwojowy zawodnik, zaledwie 21-letni student Uniwersytetu Zielonogórskiego już szykuje się do Akademickich Mistrzostw Polski i walki o pas zawodowego Mistrza Polski full Contact.

Swój dorobek medalowy powiększył Dionizy Warszczuk, który wywalczył srebrny medal w kat.63,5 kg junior starszy. Popularny "Dyzio" stoczył 3 walki, ulegając na punkty jedynie w walce finałowej aktualnemu Mistrzowi Świata. W zeszłym roku Dionizy stał na najwyższym miejscu podium, teraz finał został rozstrzygnięty na korzyść rywala. Jednak nauka nie idzie w las i wnioski na pewno zostaną wyciągnięte. To olbrzymi talent, który wciąż się rozwija, o tym zawodniku usłyszymy usłyszymy jeszcze nie raz.

To był bardzo dobry turniej w wykonaniu moich podopiecznych. Wiadomo, że na takich turniejach na rezultat końcowy wpływa wiele czynników. I tak na przykład faworyta wagi 60kg Dawida Avagyana rozłożył wirus, który zdecydowanie wpłynął na słabszą dyspozycje tego dnia naszego zawodnika i już w eliminacjach musiał się pożegnac z dalszą rywalizacją. Dwa tygodnie temu Dawid wywalczył złoto na Mistrzostwach Polski juniorów K-1 i wiem, że ma spory potencjał - dodaje szkoleniowiec ASW Knockout Zielona Góra.

Z pewnością o pechu może mówić Adrian Pamięta. Senior kat.81kg, który powrócił do ringu po dwóch latach przerwy. Adi stoczył świetą walkę, którą wygrywał przez ponad 2 rundy. Nie wiedzieć czemu sędzia w 3 rundzie tendencyjnie odejmował punkty naszemu reprezentantowi co zaskutkowało przegraną zielonogórzanina.

Ostatnim z zawodników, którzy wrócili do domu bez medalu jest Michał Łyszkowski junior starszy 71kg. Debiutujący w ringu junior musiał uznać wyższość swojego rywala, jednak pojedynek był bardzo zacięty i pozwala bardzo pozytywnie prognozować karierę sportową Michała. Nasz junior na turniej pojechał z bolesna kontuzją barku, jednak nie chciał odpuścić rywalizacji co pokazuje Jego determinacje i hart ducha. To cechy niezbędne w sportowej rywalizacji – dodaje trener Pasek.

Z tego miejsca podziękowania organizatorowi, władzom miasta oraz kibicom, którzy dopingowali zawodników i zawodniczki w ringu. Relacja on-line i wspaniała oprawa gali finałowej promowało wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Galeria zdjęć...

Wyniki :
Aurelia B ednarska I m-ce junior starszy kat.60kg
Michał Niemiero I m-ce junior starszy kat.81kg
Dionizy Warszczuk II m-ce junior starszy kat.63,5 kg
Rafał Gąszczak II m-ce senior kat.-91kg


Miejsce tuz za podium zajeli :
Adrian Pamięta senior kat.81kg
Michał Łyszkowski junior starszy kat.71kg
Dawid Avagyan junior starszy kat.60 kg

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele