Duży międzynarodowy sukces Kingi Szlachcic

W dniach 5-9 września w Gliwicach zostały rozegrane XII Międzynarodowe mistrzostwa świata kobiet w boksie. Do turnieju przystąpiły zawodniczki z 20 państw w rekordowej liczbie 2015 pań wśród, których znajdowały się medalistki Mistrzostw Europy, Świata oraz Olimpiady. Udział w zawodach wzięły dwie zawodniczki Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra w osobach Adriany Marczewskiej i Kingi Szlachcic.

Adriana Marczewska rywalizowała w -48 kg. W pierwszym pojedynku uległa na punkty zawodniczce PIN Meng-Chin z Chińskiej Tajpej, która wygrała cały turniej zdobywając złoty medal w Gliwicach. Kinga Szlachcic rywalizowała w -57 kg. W pierwszym pojedynku pokonała Angielkę Raven Chapman 5:0. W walce ćwierćfinałowej pokonała wynikiem 4:1 Anetę Rygielską z KS Pomorzanin Toruń. W półfinale rękawice skrzyżowała z Sandrą Kruk pokonując ją werdyktem sędziowskim 3:2.

Walkę finałową Kinga Szlachcic stoczyła z z Huang Hsiao-Wen z Chińskiego Tajpej. Z naszej perspektywy Kinga nie przegrała żadnej rundy. Wypunktowała słabszą od siebie fizycznie zawodniczkę, która dysponowała w tej walce mało precyzyjnymi atakami, które nie były w stanie zbudować przewagi punktowej nad ilością celnych ciosów Kingi Szlachcic. Sędziowie orzekli wynik korzystny dla zawodniczki z Tajpej 4:1. Może taki prezent ma zachęcić przybyszów z odległych zakątków Azji do regularnych przyjazdów w przyszłych latach na turnieje w Europie.

Kinga Szlachcic pokazała wspaniałe umiejętności bokserskie i znakomitą dyspozycję psychofizyczną. Bardzo dobrze rozegrała cztery pojedynki z różnymi wymagającymi zawodniczkami. Do Zielonej Góry przywiozła srebrny medal.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele