baner opel 06-2019 1130x90px

Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin Świnoujście 2017

16 Paź 2017

W dniach 13-14 października odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin Świnoujście 2017. W zawodach uczestniczyło 400 karateków z Europy oraz Japonii i USA. W imprezie wzięli udział również karatecy z zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate.

Podopieczni sensei Eliasza Madeja oraz sensei Mariusz Cielepy startowali w kategoriach juniorskich (Kamil Mrozowski, Szymon Słotwiński, Dominika Antosik) i kategoriach seniorskich (Tomasz Madej i Erwin Pękala). Z naszych reprezentantów z medalem powrócił jedynie Erwin Pękala, zajmując trzecie miejsce w kategorii kumite do 90 kg. Erwin stoczył trzy pojedynki, z których wygrał dwa w bardzo dobrym stylu.

Pozostali zielonogórzanie nie mieli tyle szczęścia. Broniący tytułu Mistrza Europy Kamil Mrozowski doznał kontuzji naderwania łydki, co uniemożliwiło mu toczenie dalszych pojedynków. Kolejne Mistrzostwa Europy odbędą się w Rumunii.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele