Zawodnicy ASW Knockout trenowali w Wałczu

16 Lut 2018

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu po raz kolejny był miejscem zgrupowania zawodników i zawodniczek reprezentujących zielonogórską Akademię Sportów Walki Knockout.

Tradycyjnie zimą przygotowują się do kolejnego sezonu i startów w turniejach oraz galach zawodowych kickboxingu, boksu i mma. To już XII edycja obozu kondycyjnego organizowanego przez nasz klub - dodaje szkoleniowiec Tomasz Pasek.

Ponad 20-sto osobowa grupa sportowców bardzo ciężko pracuje nad swoim ciałem, ale i umysłem. Z pewnością można to nazwać obozem przetrwania. To tutaj uczestnicy pokonują swoje słabości, przekraczają granice swoich wytrzymałości, sprawdzając swój charakter - stwierdza Pasek.

Dzień na zgrupowaniu wygląda następująco: z samego rana ok. godz. siódmej rozruch w terenie lub na stadionie lekkoatletycznym, następnie śniadanie i jeszcze przed południem 2,5 godzinny katorżniczy trening na hali sportowej, gdy występuję jeszcze wyż możliwośći psycho-fizycznych w cyklu dobowym.

Później oczywiście posiłek - obiad i regeneracja popołudniową drzemką. Popołudniowy trening taktyczno-techniczny na sali bokserskiej, który również trwa bagatela 2,5 godziny. No i oczywiście kolacja, która wpływa na dyspozycję dnia następnego.

Podczas takiego mikrocyklu nie brakuje integracji uczestników, którzy niosą sobie wzajemną pomoc w ciężkich chwilach, których na zgrupowaniu nie brakuje. Wieczór spędzamy między innymi na sali konferencyjnej, gdzie oglądamy materiały szkoleniowe, omawiając poszczególne elementy. Kontrolne sparingi oraz odnowa biologiczna to już zestaw obowiązkowy, zaplanowany i realizowany przez zawodników.

Na sali treningowej ramię w ramię trenują nasi multimedaliści oraz młodzi adepci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sportach walki. Razem trenują i wspólnie odpoczywają na saunie czy basenie. Debiutanci tradycyjnie przyjęli symboliczny chrzest.

Zdjęcia...

To ostatni tak ciężki etap przygotowań do sezonu, po przyjeździe do Zielonej Góry schodzimy z obciążeń, będziemy pracować nad techniką, precyzją, a później nad szybkością.

Jestem bardzo zadowolony z pracy z moją młodzieżą tym bardziej, że większość z nich przyjeżdża tutaj co roku. Wiedząc na co się piszą. Wielu młodych ludzi ma świetny potencjał, ale trzeba umieć go z nich wydobyć, co nie jest sprawą łatwą - dodaje T.Pasek.

Rozpoczynamy sezon 2018 od startów na Mistrzostwach Polski we wszystkich formułach i kategoriach wiekowych Zaplanowaliśmy w tym roku aż 17 imprez rangi mistrzowskiej. Docelowo szykujemy formę na Mistrzostwa Europy seniorów w Bratysławie na Słowacji, które odbędą się w październiku oraz w listopadzie w Mariborze w Słowenii. We wrześniu natomiast odbędą się Mistrzostwa Świata juniorów w Jesolo Lido we Włoszech. Wszędzie będą wybierać się nasi zawodnicy reprezentując kadrę narodową.

To będzie bardzo wyczerpujący sezon, ale też i miejmy nadzieję, że bardzo owocny. Oby kontuzje omijały moich podopiecznych, bo o wynik sportowy jestem spokojny - oznajmił szkoleniowiec Akademii Sportów Walki Knockout.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele