3 medale fighterów FUNFIT Boxing Team na mistrzostwach Polski

12 Mar 2018

Podczas rozgrywanych w dniach 9-11.03 Mistrzostwach Polski Seniorów w kick-boxingu Kick-Light w Kartuzach zawodnicy klubu FUNFIT Boxing Team Zielona Góra wywalczyli 3 medale.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej wywalczył Patryk Proszek (kat. wagowa + 94 kg), pokonując kolejno: Bartosza Ulengerga (Agoga Gym Lębork), Jacka Kozłowskiego (Smok Toruń) i w finale Rafała Jaszczuka (PCNP Rebelia Kartuzy).

Brązowy medal w swoim debiucie podczas imprezy rangi mistrzowskiej wywalczył Kamil Frankowski (kat. wagowa - 74 kg), pokonując kolejno: Macieja Głogowskiego (Tajfun Legionowo), Damiana Zarazika (Beskid Dragon Bielsko-Biała), Pawła Świeczkowskiego (DUET Gdańsk), a w walce półfinałowej ulegając Nikodemowi Bigusowi (PCNP Rebelia Kartuzy).

Kolejny brązowy medal zdobyła Aleksandra Żelazna, również debiutantka startująca w kategorii wagowej do 50 kg. W pierwszej walce pokonała przed czasem Viktorie Klypkine (Alien Kick Łódź), natomiast w półfinale przegrywając z Kamilą Gołębiowską (MKS Wicher Kobyłka).

W zawodach brali udział również Paweł Jarząbek i Patryk Prokopik, którzy odpadli w walkach eliminacyjnych i wrócili do domu bez medali.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.