baner opel 06-2019 1130x90px

MP w Kickboxingu: Udane zawody zawodników ASW Knockout

15 Mar 2018

W dniach 9-11.03.2018 w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów i juniorów. Blisko 350 zawodników i zawodniczek z 71 klubów rywalizowało na planszy w formule kick light.

Nasz klub reprezentowało pięciu zawodników i jedna zawodniczka. Rezultat końcowy to wywalczone dwa brązowe medale oraz jeden srebrny krążek. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę szereg czynników wpływających na dyspozycję moich podopiecznych.

Występ sportowców Akademii Sportów Walki Knockout na tych mistrzostwach był ostatnim etapem przygotowań do okresu startowego. Nie pamiętam kiedy z turnieju wróciliśmy bez przynajmniej jednego tytułu mistrzowskiego, jednak formuła rywalizacji na planszy jest bardzo specyficzna, a każda okazja rywalizacji jest cennym doświadczeniem i to jest najistotniejsze. Stąd nasza obecność na Kaszubach - dodaje szkoleniowiec Tomasz Pasek

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów zarówno medalistów jak i tych, którzy otarli się o "pudło". Cieszy postawa zawodników, którzy w tym roku rozpoczęli rywalizacje w gronie seniorów, dając bardzo dobre walki, wchodząc bez kompleksów do pojedynków w starszej kategorii wiekowej.

Wyśmienicie zaprezentowała się Aurelia Bednarska, która stoczyła aż trzy pojedynki na tych mistrzostwach, wygrywając z bardzo doświadczonymi rywalkami. Nasza fighterka uległa jednynie aktualnej Mistrzyni Polski z Legii Warszawa.

Bardzo dobry turniej w wykonaniu Olka Drzewieckiego, który przełamał zeszłoroczną słabszą passę wygrywając w Kartuzach przed czasem dwa pojedynki z zawodnikami z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.

Duże słowa uznania dla Patryka Szpery, który pierwszy pojedynek zakończył przed czasem, a w drugim prowadząc przez dwie rundy na punkty doznał kontuzji (zerwana torebka stawowa), która spowodowała, że stracił swój atut mobilności i przeciwnik ostatecznie pokonał naszego zawodnika na punkty.

Zawodnicy których widziałem na podium nie weszli w swoje pojedynki odpowiednio taktycznie i musieli uznać wyższośc swoich rywali - mowa o Mariuszu i Dawidzie.

Największym pechowcem został nasz multimedalista Michał Niemiero. Murowany faworyt do złotego medalu nie będzie dobrze wspominał swojej walki finałowej, której przebieg nie był przełożeniem na kartach sędziowskich. Takie porażki są jednak nawozem sukcesu podkreśla zarówno Niemiero jak i jego trener.

Wyniki:

III m-ce Aurelia Bednarska kat.60 kg senior
II m-ce Michał Niemiero kat.79 kg junior
III m-ce Aleksander Drzewiecki kat.84 kg junior


V m-ce Patryk Szpera kat.84 kg senior

V m-ce Dawid Avagyan kat.63 kg senior
V m-ce Mariusz Sołtysiak kat.57 kg junior

Tomasz Pasek
Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele