baner opel 06-2019 1130x90px

Dwa medale zawodników ASW Knockout na mistrzostwach Polski

21 Mar 2018

Minionego weekendu na warszawskiej woli w hali OSiR odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu w formule K-1. Do rywalizacji przystąpiło blisko 230 zawodników i zawodniczek z 70 klubów z całego kraju.

Z racji cotygodniowych zaplanowanych wcześniej wydarzeń sportowych, w których biorą udział reprezentanci Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra do Warszawy pojechali zaledwie trzyosobowym składzie. Dwóch kickboxerów stanęło na podium z wyśmienitym rezultatem.

W kat.81 kg tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku obronił Michał Niemiero w kategorii junior starszy, zdecydowanie wygrywając swoje pojedynki - w pełni dominując w finałowym starciu z rywalem ze Starachowic.

W stolicy na drugim miejscu podium wśród seniorów stanął Dawid Avagyan w kat.60 kg, zdobywając srebrny medal. Już w walce półfinałowej sprawił dużą niespodziankę pewnie pokonując na punkty reprezentanta Fighter Wrocław. 19-letni Dawid w zeszłym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski juniorów w tej formule, a już w tym roku rywalizuje w gronie seniorów i to z powodzeniem - to świetny prognostyk komentuje szkoleniowiec Tomasz Pasek.

Tuz za podium uplasował się Dionizy Warszczuk kat.63,5 kg senior, również 19-letni zielonogórzanin, podobnie jak Avagyan jeszcze w zeszłym roku był juniorem, obecnie startujący w starszej kategorii wiekowej zielonogórzanin zdobywa cenne doświadczenie, czego efektem będą pozycje medalowe.

Do Warszawy nie pojechali liderzy naszego klubu, Kacper Frątczak i Rafal Gąszczak, którzy w tym czasie brali udział w zgrupowaniu kadry narodowej full contact w Kołobrzegu.

Wróciliśmy do domów zadowoleni i pełni optymizu. Kalendarz startów jest dość napięty – w zasadzie co weekend jesteśmy w innej części naszego kraju, rywalizując we wszystkich turniejach rangi mistrzowskiej Polskiego Związku Kickboxingu.

Czekam na sali treningowej na wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki, zarówno tych którzy chcą uprawiac ten sport rekreacyjnie jak i tych, którzy chcą pójść w ślady Mistrza Świata Kacpra Frątczaka, czy Mistrza Europy Rafała Gąszczaka – dodaje prezes i założyciel Akademii Sportów Walki Knockout.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele