baner opel 06-2019 1130x90px

5 medali fighterów ASW Knockout na MP w Kaliszu

13 Kwi 2018

W dniach 6-8 kwietnia w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule full contact. Do rywalizacji na ringu przystąpiło blisko 200 zawodników i zawodniczek z 47 klubów z całego kraju.

Reprezentanci zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout stawali pięciokrotnie na podium. Do Zielonej Góry przywozimy cztery złote medale i jeden srebrny. To spory sukces - ocenia szkoleniowiec Tomasz Pasek.
W klasyfikacji medalowej zielonogórscy kickboxerzy uplasowali się na trzecim miejscu drużynowo. Dwa tytuły Mistrza Polski w gronie seniorów i trzy krążki juniorów starszych w pełni satysfakcjonuje i oddaje aktualną dyspozycję startową naszych sportowców - dodaje Pasek.

Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, wygrywając swoje walki w bardzo dobrym stylu Tytuł wicemistrza Polski przypadł Dawidowi Gąsiorkowi kat.63,5 kg, który w walce finałowej zmierzył się z Mistrzem Świata juniorów i musiał uznać Jego wyższość wobec kart sędziowskich.

Wspaniała postawa naszych seniorów: Rafała Gąszczaka w kat 91kg, który wywalczył już po raz 19-sty tytuł Mistrza Polski, wygrywając jednogłośnie na punkty starcie finałowe z zawodnikiem z Gliwic. Rafał za dwa tygodnie jedzie do Austrii na Puchar Świata, więc sprawdzian formy wypadł bardzo pomyślnie.

Zaledwie 19-letni Dawid Avagyan, młody wojownik rywalizujący w zeszłym roku jeszcze w gronie juniorów w tym sezonie stawia wysoko poprzeczkę seniorom i nie inaczej było w Kaliszu. Avagyan kat.60 kg wygrał wszystkie swoje pojedynki, tocząc finałowy bój o tytuł Mistrzowski z reprezentantem Chrzanowa. Z postawy Dawida bardzo zadowolony był trener reprezentacji biało-czerwonych, który powołał do kadry narodowej zielonogórzanina.

Na najwyższym miejscu podium znalazł się również Aleksander Drzewiecki junior starszy kat.81kg. Debiutujący w formule full contact, wywalczył swój pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski. Osiemnastolatek jest ostatnio na dobrej fali, bo już drugi raz staje na podium imprezy mistrzowskiej w tym roku - dodaje trener ASW Knockout.

Do swojej kolekcji kolejne złoto dorzucił Michał Niemiero, który po raz dziesiąty został Mistrzem Polski juniorów tym razem w kat.86kg. Warto dodać, że podczas MP w Kaliszu obecny był gość specjalny Przemysław Saleta, który był i jest sporą inspiracją dla młodych fighterów.

Bardzo dobre rezultaty w rywalizacji jeszcze bardziej motywują do ciężkiej pracy. Przed naszymi kickboxerami kolejne starty i imprezy, podczas których będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Najbliższe starty to PŚ w Austrii oraz MP low kick w Legnicy. Wszystkich chętnych spróbować swoich sił w tym niełatwym sporcie serdecznie zapraszamy.

 

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele