baner opel 09-2019 1130x90px

Świetny występ Rafała Gąszczaka w Pucharze Świata w Austrii

30 Kwi 2018

Do Austrii na turniej Pucharu Świata w kickboxingu został powołany 21-letni wychowanek zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout. Rafał Gąszczak zaliczył wymarzony debiut na arenie międzynarodowej, dwa razy stająć na podium.

Austrian Classic zgromadził 2124 zawodników i zawodniczek z 27 państw. Wśród nich kadra narodowa biało-czerwonych.

Gąszczak osiągnął niebywały sukces stając dwukrotnie na podium w Innsbrucku. Zielonogórzanin rywalizował w dwóch kategoriach wagowych - 94 kg oraz open czyli + 94 kg walcząc z najcięższymi fighterami.

Niezwodny "Gonzo" okazał się bezkonkurencyjny w najcięższej kategorii wagowej i tym samym stanął na najwyższym miejscu podium PŚ. Walka finałowa z reprezentantem Wielkiej Brytanii była dość ciężka, ale to moja ręka finalnie powędrowała do góry - komentuje świeżo upieczony zdobywca Pucharu Świata w Austrii.

Po zakończeniu rywalizacji w kategorii + 94kg, lubuski kickboxer od razu przystąpił do walk w niższej kategorii wagowej. Wszystko szło dobrze do momentu gdy zielonogórzanin doznał niebezpiecznej kontuzji oka, czego efektem było niedopuszczenie do pojedynku finałowego reprezentanta Polski. Nasz champion musiał szybko jechać do szpitala i zszyć powiekę.

Jesteśmy mega dumni z Rafała, który wyśmienicie łączy studia, pracę i ciężkie treningi, zdobywając kolejne sukcesy dla siebie, naszego klubu, miasta Zielona Góra oraz reprezentacji kraju - podsumował szkoleniowiec zielonogórskiego sportowca Tomasz Pasek.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele