baner opel 09-2019 1130x90px

Medale gwardzistów na MP w Kurzętniku

18 Cze 2018

W dniach 08 -10 czerwca odbyły się w Kurzętniku (warmińsko-mazurskie) Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Do walki w formule Light Contact zgłosiło się prawie 500 zawodników i zawodniczek z 77 klubów. Fighterzy zielonogórskiej Gwardii pod kierunkiem trenerów J. Biernackiego i L. Wojciechowskiego stawili się do walki w siedmioosobowym składzie.

Gwardziści po bardzo trudnych i zaciętych walkach uzyskali następujące wyniki: w wadze powyżej 47kg (kat. kadet) brązowy medal wywalczył Cristian Fidanin Weryszko. Do 84kg (kat.masters) srebro zdobył trener Leszek Wojciechowski, a brąz w tej samej kat. Artur Wołoszyn. W wadze powyżej 94kg (senior) szósty był Mariusz Kosiec natomiast junior Jakub Dudek do 84kg był siódmy.

Pozostali zawodnicy: Hubert Kapusta junior w wadze do63kg i Bartosz Glezman kadet do 69kg zajęli dalsze miejsca, jednak pokazali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności ale otrzymali ostrzeżenia od sędziów za zbyt silne ciosy, a w ich wagach było najwięcej rywali.

Tak dobre wyniki osiągnęli dzięki intensywnej pracy na treningach oraz uczestnictwie w obozach i zgrupowaniach klubowych. Również w czasie obecnych wakacji sekcja kickboxingu Gwardii Zielona Góra organizuje taki obóz nad morzem w Międzywodziu, który jest otwarty dla wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje można uzyskać od trenera Jarosława Biernackiego pod nr tel. 501 318 767.

trener Jarosław Biernacki

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele