Mistrzostwa Europy seniorów w kickboxingu

23 Paź 2018

W dniach 14 -21 października 2018 w Bratysławie odbyły się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu seniorów WAKO (World Association of Kickboxing Organizations).

Do reprezentacji kadry narodowej powołany został 22 letni Kacper Frątczak ,wychowanek zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout .Debiutujący ostatnio w Zielonej Górze podczas gali MFC 14 w CRSie Frątczak startował w kategorii 86 kg.Tegoroczny Mistrz Polski seniorów i zdobywca Pucharu Świata z Budapesztu stanął na trzecim miejscu podium Mistrzostw Europy w Bratysławie.

Do stolicy Słowacji przyjechało 493 zawodników i zawodniczek z 35 państw. Popularny Chini w pojedynku ćwierćfinałowym pokonał wysoko na punkty Mistrza Białorusi Miahkou Yauhen .Następnego dnia Frątczak wszedł do ringu do walki półfinałowej tym razem stanął naprzeciw rosyjskiego mistrza .Potwornie silny Rosjanin został pobity przez Polaka, jednak sędziowie punktowi byli innego zdania. Baksanov Ramazan ostatecznie przechodzi do finału a zielonogórzanin staje tylko i aż na trzecim miejscu podium czempionatu starego kontynentu .

Skandal to mało powiedziane- komentowało wielu obserwatorów tej walki, jak Frątczak mógł przegrać te walkę- łapiąc się za głowę ! Proszę zwrócić uwagę jak tuż przed walką Kacpra z Rosjaninem zmieniają się wszyscy trzej sędziowie punktujący przy stolikach a po zakończeniu walki w dużym pośpiechu opuszczają swoje stanowiska. Cała sytuacja ewidentnie wskazuje na działania zorganizowanej grupy arbitrów – dodaje trener Polaka.

Do historii jednak przechodzi już kolejne wielkie wydarzenie sportowe z udziałem utalentowanego kickboxera .Teraz należy patrzeć do przodu –podkreśla szkoleniowiec Tomasz Pasek informując przy okazji o kolejnym wydarzeniu jakim jest MFC 15 tym razem organizowane w Nowej Soli prze Tomasza Makowskiego. Tam Kacper zaprezentuje swoje umiejętności i z pewnością będzie świetnie przygotowany. 22 letni sportowiec miał bardzo intensywny ale też udany sezon. Do tych ważniejszych osiągnieć w 2018 należy zaliczyć Mistrzostwo Polski seniorów w Legnicy ,Mistrzostwo Polski młodzieżowców, zdobycie Pucharu Świata w Budapeszcie i oczywiście brąz na Mistrzostwach Europy seniorów w Bratysławie.

W naszym klubie tworzymy profil sportowca od młodych lat, wszyscy moi wychowankowie urodzili się w Zielonej Górze, tutaj uczą się, pracują i trenują –to olbrzymia satysfakcja mieć w stajni rdzennych zielonogórzan. którzy przynoszą chwałę naszej ojczyźnie i Miastu Zielona Góra – podsumował prezes Tomasz Pasek

Ćwierćfinał https://www.youtube.com/watch?v=RwKDKhWpPO8&t=206s

Półfinał https://www.youtube.com/watch?v=NmNaZSjlajA

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele