baner opel 09-2019 1130x90px

Świetne rozpoczęcie sezonu zielonogórskich kickboxerów, Wielkopolska zdobyta!

05 Mar 2019

W  sobotę 2 marca w Rydzynie k/Leszna  obyły się VIII Mistrzostwa Polski Ziem Zachodnich w kickboxingu Full Contact  im.Pawła Mikołajczaka .Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra  do rywalizacji wystawiła  pięciu swoich reprezentantów –wszystkich w kategorii wiekowej senior w tym trzech zaledwie  19 letnich zawodników. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu co roku stanowi suport do startów zapisanych w kalendarzu zielonogórskich kickboxerów. Aktualnie jesteśmy  w końcowej  fazie  przygotowań do sezonu a ten turniej był świetną okazją  do  swoistej diagnostyki  moich podopiecznych – relacjonuje szkoleniowiec Tomasz Pasek.

Duże słowa uznania dla każdego fightera, najwięcej jednak  napracował się 19 letni Michał Niemiero dla którego start w Rydzynie był debiutem w gronie seniorów-za to z jakim skutkiem ! Wygrana w kat.81kg i do tego wyróżnienie za ,,Najlepszego zawodnika turnieju”  - to pokazuje potencjał zawodnika a zarazem świetna motywacja dla niego samego-podsumował trener.

Rewelacyjne pojedynki stoczył Dawid Gąsiorek kat.63,5 kg ,który  w finale zdeklasował rywala z Poznania wygrywając przed czasem w 3 rundzie- Dawid również  po raz pierwszy rywalizował  z seniorami.

Bardzo widowiskowy pojedynek w wykonaniu Dionizego Warszczuka kat.71 kg ,który w starciu finałowym nie pozostawił złudzeń przeciwnikowi kto tego dnia był lepszy w ringu, podtrzymując  dobrą passę bez porażek.

Ostatnim pojedynkiem turnieju było starcie Kacpra Frątczaka kat.86 kg  z Przemkiem Biniendą z Polonii 1912 Leszno .Świetna walka ,która  rozgrzała publiczność  i zgromadzonych obserwatorów. Dwóch bardzo doświadczonych rywali, którzy pokazali umiejętności, hart ducha, mocne wymiany i świetny boks. W każdej rundzie lepszy był zielonogórzanin i to Jego ręka powędrowała do góry podczas ogłaszanego werdyktu. Tych dwóch Panów spotkało się już w ringu po raz drugi,3 lata temu w finale MP młodzieżowców Kacper pokonał  leszczyńskiego boksera.

Wszyscy zawodnicy wygrali swoje pojedynki plasując się na najwyższym miejscu podium. Niestety aktualny Mistrz Europy Rafał Gąszczak  nie przystąpił do rywalizacji z powodu wycofania się z turnieju zgłoszonych wcześniej zawodników-szkoda ,przyjechałem specjalnie, żeby stoczyć walki na przetarcie przed większymi imprezami-dodaje reprezentant kadry narodowej.

Wszystkie walki odbyły się zgodnie z zachowaniem zasady fair play co stworzyło piękne widowisko sportowe. W związku z uzyskanym rezultatem w rywalizacji Mistrzostw - ASW Knockout został wybrany ,,Najlepszym klubem Mistrzostw Polski Ziem Zachodnich”  i  wyróżniony pięknym  pucharem podobnie jak szkoleniowiec Tomasz Pasek, który odebrał statuetkę za ,,Najlepszego Trenera ‘’ mistrzostw w Rydzynie.

Wielkie podziękowania organizatorowi  oraz wszystkim zawodnikom i trenerom za wzorową imprezę, dla nas szczęśliwą –dodaje prezes Akademii, który nie kryje ,że Wielkopolska jest stałym punktem w kalendarzu startów Naszych sportowców.

Wyniki:

Kacper Frątczak kat.86 kg senior

Dionizy Warszczuk kat.71 kg senior

Michał Niemiero kat.81 kg senior

Dawid Gąsiorek kat.63,5 kg senior

Link do walk:

https://www.youtube.com/watch?v=8yw_n3kNV2Q&t=589s

https://www.youtube.com/watch?v=a_IKc94Qch8

https://www.youtube.com/watch?v=GD0WWQCq63g&t=427s

https://www.youtube.com/watch?v=t3U7-JLePao

Galeria

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele