Świetna sportowa atmosfera i wzorowa organizacja Mistrzostw Polski we Włoszakowicach

02 Kwi 2019

Minionego weekendu odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu  juniorów, seniorów oraz weteranów w kickboxingu w fomułach pointfighting i light contact.

Do Wielkopolski przyjechało ponad 400 zawodników i zawodniczek z blisko 70 klubów z całego kraju. Reprezentanci naszego klubu przywieżli do Zielonej Góry 8 medali (3 złote,2 srebrne i 3 brązowe)

Rafał Gąszczak kat.+ 94 kg senior po raz piąty z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski wygrywając trzy pojedynki,, tym samym po raz kolejny podkreślił swój prym w formułach planszowych gdzie przed dwoma tygodniami świętował sukces w kick lighcie. Był to 22 tytuł Mistrza Polski w karierze Rafała” - dodaje szkoleniowiec Tomasz Pasek .Aktualny Mistrz Europy  jest bardzo silnym liderem w reprezentacji kadry narodowej seniorów light contact i już za 2 tygodnie rusza do Austrii na Puchar Świata.

Kacper Frątczak w kat.89kg senior  pokazał ,że jest nie tylko ,,ringowym zabijaką” ale doskonale radzi sobie z rywalami na planszy ,czego dowodem  jest pełna dominacja we wszystkich trzech pojedynkach stoczonych przez popularnego ,,Chińczyka” we Włoszakowicach i wywalczony kolejny 17 tytuł Mistrza kraju.

Piotr Turzańki  kat.74 kg ,43 letni weteran był klasą sam dla siebie na tym turnieju , stawał dwukrotnie na podium w tym raz na jego najwyższym  stopniu. W swojej  kategorii  Piotrek nie maił sobie równych a w walce finałowej pokonał swojego rywala w pięknym stylu. ,,To niesamowity człowiek i sportowiec, którego wielokrotnie stawiam za wzór młodszym kolegom z klubu”- oznajmił prezes Akademii. Piotr wrócił do rywalizacji po ponad 20 letniej przerwie. Dwa lata temu Turzański musiał zadowolić się srebrem i vice mistrzostwem kraju w kategorii weteranów. ,,Znam Piotrka dobrze i wiedziałem, że będzie chciał się zrewanżować za ostatni ,,nieudany „finał MP i udało się- podsumował szkoleniowiec medalistów.

Do dorobku medalowego brązowe medale dorzucili Michał Niemiero w kat.84 kg senior w pointfightingu oraz light contactcie  i Kacper Tokarski w kat.+94 kg juniorlight contact.

Bez zdobyczy medalowej tym razem do winnego grodu wrócili Adrian Marczenia oraz Dionizy Warszczuk.

,,Dziękuję wszystkim zawodnikom za sportową postawę na turnieju,rodzinną atmosferę i jak zwykle fajne wspomnienia „ –podsumował Tomasz Pasek

W załączniku fotorelacja z MP

Wyniki:

Rafał Gąszczak kat.+94 kg senior I m-ce light contact i II mce point lighting.

Kacper Frątczak  kat.89 kg senior I m-ce light contact

Piotr Turzański  kat.74 kg weteran  I m-ce light contact i II m-ce pointfighting

Michał Niemiero  kat.84 kg  III m-ce light contact i III m-ce pointfighting

Kacper Tokarski  kat.+ 94 junior point lighting.

Galeria

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele