Paweł Rebelski

Paweł Rebelski

W dniach 08 -10 czerwca odbyły się w Kurzętniku (warmińsko-mazurskie) Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Do walki w formule Light Contact zgłosiło się prawie 500 zawodników i zawodniczek z 77 klubów. Fighterzy zielonogórskiej Gwardii pod kierunkiem trenerów J. Biernackiego i L. Wojciechowskiego stawili się do walki w siedmioosobowym składzie.

Mamy wreszcie przełamanie żółto-biało-zielonych! W bardzo ważnym meczu w kwestii utrzymania w PGE Ekstralidze zielonogórski Falubaz stanął na wysokości zadania i pokonał Betard Spartę Wrocław 51:39. Ta wygrana zapewnia podopiecznym Adama Skórnickiego punkt bonusowy.

Kolejna porażka zielonogórskiego Falubazu. Podopieczni Adama Skrórnickiego ponownie okazali się gorsi od gorzowskiej Stali. Żółto-niebiescy na torze im. Edwarda Jancarza pokonali swoich odwiecznych rywali 49:35. Mecz z powodu intensywnych opadów deszczu przerwano przed ostatnią gonitwą. Ten wynik sprawia, że sytuacja Falubazu w kontekście walki o utrzymanie robi się coraz trudniejsza.

W sobotę w ​Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze rozegrano drugi tegoroczny turniej szachowy "Zielony Mat".

W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze rozegrano Lubuski Turniej Finałowy Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole". Brało w nim udział ponad 100 młodych szachistów reprezentujących 24 szkoły podstawowe. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Wężysk przed SP nr 13 w Gorzowie Wlkp. i SP w Przecławiu. Każdą szkołę reprezentowało 3 chłopców i jedna dziewczynka z klas 1-3.

Po nieudanym sezonie dla Stelmetu Enea BC, kwestią czasu było ogłoszenie nowych nazwisk w zielonogórskim klubie. "Na pierwszy ogień" biało-zieloni ogłosili nazwisko nowego szkoleniowca. W sezonie 2018/19 będzie nim Igor Jovović.

W dniach 31.05-03.06 w Opolu odbyły się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji UNI oraz brązowy w kategorii OPEN.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze zaprasza na kolejny, VII Turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix.

Kolejne udane Mistrzostwa w wykonaniu lekkoatletów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Reprezentacja z Zielonej Góry przywiozła 7 krążków z Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 26-27 maja w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy na turniej szachowy dla dzieci z klas I-III. Turniej Finałowy w woj. lubuskim odbędzie się 7 czerwca br. (czwartek) w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 7a.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele