Srebrny medal Patryka Sakowskiego na Mistrzostwach Europy w Baku

W stolicy Azerbejdżanu Baku trwają Mistrzostwa Europy w konkurencjach strzeleckich. Już w pierwszym dniu zawodów duży sukces odniósł strzelec Gwardii Zielona Góra Patryk Sakowski, który zdobył srebrny medal drużynowy w pistolecie dowolnym 60 strzałów juniorów.

Reprezentanci Polski w składzie Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz), Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra) i Kacper Jurasz (Kaliber Białystok) uzyskali 1598 punktów i ulegli tylko zawodnikom Italii. Indywidualnie Patryk Sakowski zajął 9 miejsce z wynikiem 532 punkty. Za kilka dni junior Gwardii Zielona Góra, wychowanek duetu trenerskiego Mieczysław Kubiak – Jerzy Zarzycki wystartuje jeszcze w pistolecie sportowym 30+30.

Na Mistrzostwach Europy w Baku wystartuje jeszcze jedna Gwardzistka Sylwia Bogacka, ale tylko w konkurencji karabinowej na 300 metrów. Europejskie władze strzeleckie przyznały Wrocławiowi organizację Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych z karabinu i pistoletu w 2020 roku.

 

Opracował: Jerzy Zarzycki

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele