baner opel 09-2019 1130x90px

Szachiści lubią Winobranie

07 Wrz 2015

Ponad 100 miłośników królewskiej gry przybyło do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze aby walczyć w IV turnieju szachowym o Puchar Bachusa.

Szachy są tą piękną dyscypliną, że w jednych zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy w różnym wieku. W zmaganiach o Puchar Bachusa startowali zawodnicy od lat 7 do lat... 75.

W grupie A (dla zaawansowanych szachistów) zwyciężył Siergiej Żuk z Grodna (Białoruś) przed 14-letnim Oskarem Wołochem (ŻKSz Żary) i Grzegorzem Murawskim (Odrodzenie Kożuchów).

Przeprowadzono również dodatkowe klasyfikacje. Wśród juniorów do lat 18 najlepszym okazał się Karol Kucza (ŻKSz Żary), do lat 14 oczywiście Oskar Wołoch, do lat 12 Jakub Maciak (Odrodzenie Kożuchów), a do lat 10 Jakub Chyży (Stilon Gorzów). Najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Raczykowska (Odrodzenie Kożuchów), a nagrodę wśród zawodników powyżej 50 lat otrzymał Grzegorz Byliński (GZSN Start Gorzów).

W grupie B (dla mniej zaawansowanych szachistów) 85% startujących stanowiły dzieci. Na podium stanęli: Paweł Jakubowski (Niwiska), 10-letni Mikołaj Stachecki (MKS Wicher Zbąszyń) i Cezary Piątkowski (Zielona Góra).

Organizatorzy – Fundacja Mistrzostwa Szachowego serdecznie zapraszają szachistów na jubileuszowy V turniej o Puchar Bachusa, który zostanie rozegrany w przyszłym roku.


Szczegółowe wyniki:
Grupa A:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4352/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa B:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4355/results.html?l=pl&tb=10_


Galeria:
http://wincent.webd.pl/szachy/galerie/bachus_2015/index.html

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele