baner opel 09-2019 1130x90px

Szachy coraz ​bardziej popularne

13 Lis 2015

To już trzeci duży turniej szachowy jaki ​odbył się w Zielonej Górze od początku września. Zaraz po wakacjach - 6 września Fundacja Mistrzostwa Szachowego zorganizowała IV Turniej o Puchar Bachusa, w którym frekwencja była znakomita - 101 zawodników. Tydzień później Klub Szachowy Caissa Pion Zielona Góra przeprowadził I Międzynarodowy Turniej Winobraniowy z jeszcze lepszą frekwencją 112 osób.

11 listopada organizatorzy - Fundacja Mistrzostwa Szachowego nie spodziewali się aż takiego "najazdu" miłośników królewskiej gry i w IV Turnieju z okazji Święta Niepodległości uczestniczyło aż 158 zawodniczek i zawodników ​!​ Jeśli do tego grona dodać rodziców, opiekunów, sędziów, organizatorów i zwykłych kibiców, to przestronna Sala Kolumnowa w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze z trudem pomieściła wszystkich.

Przed pierwszą rundą trwały poszukiwania dodatkowych kompletów szachów i zegarów, stołów i krzeseł na szczęście nie zabrakło. Turniej A (dla dorosłych oraz zaawansowanych juniorów) ​ ​ miał obsadę międzynarodową ​.​ ​Z​ decydowana większość zawodników była oczywiście z województwa lubuskiego, ale przyjechali też gracze z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Wyniki zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Zwyciężył Dariusz Bieliński (Caissa Lubsko) przed Dominikiem Orzechem i Markiem Oliwą (obaj Odrodzenie Kożuchow). Najlepszym juniorem okazał się Karol Kucza, a najlepszą zawodniczka Maria Karłyk ( ​oboje ​ ŻKSz Żary). Startowało 67 zawodniczek i zawodników. W grupie B (dla dzieci) startowało aż 91 juniorów. Zwyciężył Tomasz Lambrecht (Odrodzenie Kożuchow) przed Emilią Załucką (Stilon Gorzów) i Mikołajem Monczakiem (Caissa Pion Zielona Góra).

Szczegółowe wyniki:

grupa A:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6000/results.html?l=pl&tb=10_

grupa B:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5504/results.html?l=pl&tb=10_

Warto odnotować jeszcze jedną udaną imprezę ​ rozegraną tego samego dnia​ . Tuż przed ​t​ urniejem odbyły się tradycyjne Derby Szachowe Północ-Południe. W meczu zwyciężyła Północ 11,5:8,5 i okazały ​p​ uchar ​ przechodni​ za zwycięstwo w meczu powędrował do Gorzowa Wielkopolskiego.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele