baner opel 06-2019 1130x90px

"Edukacja przez szachy w szkole" (wyniki)

03 Cze 2017

194 dzieci z 46 szkół z województwa lubuskiego wzięło udział w ​Drużynowym Turnieju Finałowym "Edukacja przez Szachy w Szkole", który odbył się w Dniu Dziecka w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

​Drużyny składały się z 4 zawodników - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczynki (szachownica 4). Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła SP nr 13 w Gorzowie Wlkp. przed Zespołem Edukacyjnym nr 7 w Zielonej Górze i SP nr 2 w Międzyrzeczu.

10 najlepszych szkół otrzymało efektowne puchary w postaci figur szachowych, także najlepsi zawodnicy na każdej z szachownic otrzymali puchary - figury szachowe. Drużyny zwycięzców zostały nagrodzone medalami, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Organizatorzy - Lubuski Związek Szachowy zapraszają do Zielonej Góry na kolejny Finałowy Turniej "Edukacja przez Szachy w Szkole", który odbędzie się 31 maja 2018 roku.

Szczegółowe wyniki...

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele