VI Turniej Szachowy o Puchar Bachusa (wyniki)

11 Wrz 2017
Ponad 70 zawodniczek i zawodników przybyło w niedzielę 10 września do Zielonej Góry, aby w
 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego rywalizować o Puchar Bachusa.

Obsada zawodów była bardzo silna. Wyniki grupy A zaliczane są do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. W tej grupie aż 30 zawodników posiadało już ranking międzynarodowy, a po niedzielnych partiach 6 nowych szachistów zdobyło ten ranking.

Zwycięzcą został Grzegorz Czachor z Małomic przed Oskarem Wołochem (ŻKSz Żary), który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w grze błyskawicznej i Pawłem Piotrowskim (Caissa Pion Zielona Góra). Najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Raczykowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), a najlepszym zawodnikiem powyżej 50 lat został Mariusz Mończak (Caissa Pion Zielona Góra).

W grupie B rywalizowali początkujący juniorzy (do III kat. szachowej). Zwyciężył 9-letni Paweł Musin (ŻKSz Żary) przed 10-letnim Olafem Lewandowskim z Zielonej Góry i Dawidem Świątkowskim (Caissa Pion Zielona Góra).

Szczegółowe wyniki:
Grupa A:
Grupa B:

Organizatorem VI Turnieju Szachowego o Puchar Bachusa była Fundacja Mistrzostwa Szachowego.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.