VI Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

05 Lis 2017

Fundacja Mistrzostwa Szachowego serdecznie zaprasza miłośników królewskiej gry bez względu na wiek, płeć i stopień zaawansowania na VI Turniej z okazji Święta Niepodległości, który zostanie rozegrany w sobotę 11 ​listopada w godz. 11.00-15.30 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ulicy Podgórnej 7 w Zielonej Górze.

Turniej rozgrywany będzie w dwóch grupach na dystansie 9 ​rund: w ​​g​rup​ie​ A ​zagrają​ ​​​dorośli oraz ​ ​juniorzy​ zaawansowani i średnio-zaawansowani. W grupie B - dzieci i młodzież na poziomie początkującym. Każdy zawodnik będzie miał 10 minut czasu do namysłu na całą partię.

Zgłoszenia ​uczestnictwa należy przesłać na adres sędziego zawodów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 509 641 130. Organizatorzy spodziewają się udziału ponad ​10​0 szachistów z całego województwa. ​Ranga imprezy jest duża, wyniki turnieju A będą liczone do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE​ ​. ​

Więcej informacji o turnieju znajduje się na naszej stronie:
http://www.fundacjamszach.pl/

Tuż przed turniejem odbędzie się ważne wydarzenie - po raz czwarty w historii odbędą się Lubuskie Derby Szachowe, czyli mecz Północ - Południe. Zobaczymy, czy w rywalizacji szachistów wygra Gorzów Wielkopolski czy Zielona Góra.

Na godz. 11.20 zapowiedziała swoje przybycie Pani Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego - patron honorowy imprezy. Pani Marszałek wręczy puchar drużynie, która zwycięży w meczu Północ-Południe oraz otworzy Turniej z okazji Święta Niepodległości.

Terminarz:
Godz. 10.00: uroczyste otwarcie.
Godz. 10.15 – 11.15: derby szachowe Południe - Północ.

Godz. 11.15 – 11.25: zapisy do otwartego turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Godz. 11.25: otwarcie turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Godz. 11.30 – 15.15: rundy 1 - 9 turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Godz. 15.30 – 16.00: uroczyste zakończenie, rozdanie nagród i pucharów w derbach lubuskich oraz w turnieju.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele