VI Turniej Szachowy o z okazji Święta Niepodległości (wyniki)

13 Lis 2017

Rekordowa ilość - aż 162 szachistek i szachistów przybyło do Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze na VI Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez Fundację Mistrzostwa Szachowego.

W grupie A grali szachiści zaawansowani, a wyniki zaliczane były do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Dwa pierwsze miejsca zajęli ci sami zawodnicy, co roku temu, czyli Marek Oliwa (KSz ODRODZENIE Kożuchów) i Karol Kucza (ŻKSz Żary). Trzeci był Wojciech Reza (SzUKS GOSTMAN 83 Gostynin).

Ponadto puchar dla najlepszej zawodniczki niespodziewanie zdobyła 13-letnia Natalia Keller (KS 64 Zielona Góra), dla najlepszego juniora Michał Koziorowicz (KSz STILON Gorzów Wlkp.), a dla najlepszego zawodnika powyżej 50 lat Janusz Trusewicz (HETMAN Wschowa).

W grupie B grali juniorzy początkujący. Zwyciężyli: Eryk Ostojicz (LKSz Caissa Lubsko) przed Michałem Malickim (KSz Odrodzenie Kożuchów) i Olafem Lewandowskim z Zielonej Góry.

​Warto odnotować również inne ważne wydarzenie. Tuż przed Turniejem rozegrano po raz czwarty Lubuskie Derby Szachowe. Derby zakończyły się zwycięstwem Południa, które pokonało Północ aż 15:4. ​Puchar dla zwycięskiej drużyny z Południa wręczyła Pani Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego - patron honorowy imprezy.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.