Wojtek Gąsiewski

Wojtek Gąsiewski

W sobotę 22 września na torze speedrowerowym w Bydgoszczy zostaną rozdane medale Mistrzostw Polski wśród najmłodszych adeptów speedrowera. Wystartują zawodnicy z całej Polski. Nie zabraknie również zielonogórzan Tomasza Kalitowskiego, Oliwiera Kołosionka, Kordiana Wójcika oraz Kacpra Kalitowskiego.

W dalekim Białymstoku odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski U-20. Startowali zawodnicy 19-letni i młodsi. Z grona blisko 80 zespołów w fazie finałowej wystartowały najlepsze ekipy. Wśród nich ZLKL Zielona Góra, który wszedł do finału z dziesiątej pozycji.

Żądni emocji już mogą zakasać rękawy. Po trzymiesięcznej przerwie wakacyjnej, wracają rozgrywki zaplecza PGNiG Superligi. W sobotę, 22.09 odmieniony skład akademików zainauguruje sezon na własnym parkiecie, podejmując KS Forza Wrocław.

W sobotę w Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w speedrowerze. Na starcie stanęła szesnastka najlepszych speedrowerowców w kraju do 18 lat. Wśród finalistów znaleźli się zielonogórzanie Gracjan Sadło i Damian Pelaczyk. Zabrakło natomiast Alexa Kalitowskiego, który nie wystartował w finale z przyczyn zdrowotnych.

23 września żużlowcy oraz kibice Falubazu znów wsiądą na rowery i przejadą ulicami Zielonej Góry w Falubazowym Rajdzie Rowerowym! Tym razem trasa rajdu poprowadzi na stadion żużlowy przy Wrocławskiej 69.

Fundacja Mistrzostwa Szachowego zaprasza miłośników królewskiej gry do udziału w VII Turnieju Szachowym o Puchar Bachusa, który zostanie rozegrany w niedzielę 16 września w godzinach 10.30 - 15.30 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7 w Zielonej Górze.

Już w najbliższy weekend 15-16 września w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej. W dwudniowych zmaganiach zagrają cztery zespoły systemem "każdy z każdym".

Na stadionie MOSiR-u w Zielonej Górze odbył się tradycyjny już 56 Winobraniowy Miting Lekkoatletyczny. Startowali głównie zawodnicy z kategorii młodzieżowych.

Biuro prasowe Zielonogórskiego Klubu Żużlowego informuje iż decyzją Rady Nadzorczej nowym prezesem Zarządu Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Sportowa Spółka Akcyjna został Pan Adam Goliński.

W najbliższą sobotę w Gnieźnie odbędzie się Finał Par Młodzików w speedrowerze, w których wystartuje 7 czołowych par w tym zawodnicy ZKS-u Zielona Góra. Podopieczni Krzysztofa Zakrzewskiego wystartują w składzie: Alex Kalitowski, Oliwier Kołosionek oraz rezerwowy Tomasz Wojciechowski. Zielonogórzanie mają spore szanse na zdobycie medalu. Życzymy udanego występu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele