Losowanie FedCup: Radwańska kontra Hingis

17 Kwi 2015

W piątek w zielonogórskim ratuszu odbyło losowanie przed meczem Polska-Szwajcaria w ramach Pucharu Federacji. Los już na samym początku turnieju skojarzył Agnieszkę Radwańską z Martiną Hingis.

Wystawienie Martiny Hingis było dla wielu sporym zaskoczniem. Najlepsza Polska tenisistka stwierdziła jednak, że rozważała każdą możliwość i jest gotową na pojedynek z byłą liderką światowego rankingu. - 

– Nie jesteśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ rozważaliśmy wszystkie warianty z ich strony – przyznała starsza z sióstr Radwańskich. – Pamiętam nasz pierwszy mecz w Miami na korcie centralnym. To było dla mnie wielkie zwycięstwo. Martina gra teraz tylko debla, ale jej tenis nie zmienił się przez te lata. Spodziewam się bardzo solidnej gry z linii końcowej i bardzo niewielu punktów za darmo. To będzie trudne spotkania i potraktuje je, jakbym grała z dziewczyną, która cały czas rywalizuje w grze pojedynczej na najwyższym poziomie –zapowiedziała krakowianka.

Z kolei Marita Hingis w pierwszej kolejności podziękowała za zaufanie kapitanowi oraz swoim koleżankom z zespołu i nie może się już doczekąć starcia z Polką.

– Jestem zaszczycona, że okazaliście mi takie zaufanie – powiedziała pięciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa. – Nie będę zdradzać teraz swoich sekretów, ale wiem, że czeka mnie z Agnieszką trudny mecz. Ona jest wspaniała zawodniczką. Jeszcze niedawno była wiceliderką światowego rankingu, ale ja nie będę miała nic do stracenia i mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie - zakończyła Szwajcarka.

W sobotę mecze rozpoczynają się o godzinie 12.00. Kolejne dwa i ewentualny decydujący mecz deblowy w niedzielę od 12.00.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele