Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym w Zielonej Górze (22-28 lutego) Wyróżniony

13 Sty 2016

Znakomita informacja dla fanów tenisa ziemnego w Zielonej Górze. Od 22 do 28 lutego w naszym mieście rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów. Impreza odbędzie się w nowo wybudowanej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Takiego kompleksu sportowego może zazdrościć nam większość miast w Polsce - powiedział na grudniowej uroczystości otwarcia hali tenisowej prezydent miasta Janusz Kubicki.

Chyba najważniejszym elementem jest tutaj nawierzchnia. Specjalna dla gry w tenisa. Ma 12 warstw i jej wylewanie trwało miesiąc - zachwalał nowy obiekt dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz.

Podobno nowa nawierzchnia kortów nie odbiega od tych, po których biegają światowe gwiazdy tenisa w trakcie wielkoszlemowego turnieju US Open. Dziś już wiemy, że obiekt został doceniony w centrali PZT, która przydzieliła Zielonej Górze organizację mistrzostw Polski. Organizatorzy czynią starania, by do Zielonej Góry przyjechali najlepsi polscy zawodnicy.

Spodziewamy się, że w Zielonej Górze zagrają przede wszystkim nadzieje polskiego tenisa, objęte programem przygotowań Polskiego Związku Tenisowego i na mocy tego programu zobowiązane do startu w tej imprezie - powiedział na łamach portalu zielonagora.wyborcza.pl Jan Walków Wiceprezes ds. Rozwoju i Współpracy z WZT Polskiego Związku Tenisowego. - W ogóle mam dla was dobrą wiadomość. Wasza nowa hala stanie się ośrodkiem przygotowawczym Polskiego Związku Tenisowego, bo jako jedna z nielicznych w Polsce ma trzy profesjonalne korty pod dachem, a do tego walory, których zielonogórzanie mogą na co dzień nie doceniać. Jednak ten kompleks, czyli hala, zaplecze, siłownia, basen, sauna, hotel, las, a wszystko tuż obok siebie, daje naprawdę idealne warunki do dłuższych pobytów i treningów - dodał  Jan Walków.

W turnieju głównym kobiet i mężczyzn zagrają po 32 osoby. Pełną listę startową uczestników powinniśmy poznać na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju.

Źródło: zielonagora.wyborcza.pl

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele