Trofea z Finlandii

08 Lis 2016

Na dwa turnieje ITF Juniors do Finladii z ekipą PZT wybrała się zawodniczka GKT Nafta Zielona Góra, Martyna Kubka. Piętnastoletnia zawodniczka na obu imprezach spisała się znakomicie, przywożąc do domu puchary i nagrody.

W pierwszym, który odbył się w miejscowści Vierumaki dotarła aż do finału gry podwójnej, gdzie wraz z Wiktorią Rutkowską (AZS Poznań) przegrały z parą rosyjską Maria Krupenina/Anastasia Tikhonova 1-6,3-6.

W drugim turnieju w Tampere w grze pojedyńczej pokonała Emmę Eerolę (Finlandia) 6-4,6-2 i Kristinę Savvi(Rosja) 6-3,6-2. W ćwierćfinale zielonogórzanka trafiła na drugą juniorkę w Finlandii, Paulę Joukanen, którą po bardzo dobrej grze obfitującej w wiele piłek wygrywających pokonała 6-4,6-3.

Niestety dobra dyspozycja opuściła Martynę w półfinale, w którym uległa 5. zawodniczce z ubiegłorocznego rankingu Tennis Europe Anastasi Tikhonovej 3-6,0-6. W deblu po dotarciu do półfinału trochę niespodziewanie przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami Estonkami Sofiyją Chekhlystovą i Katrin Saar 5-7,6-3,6-10 zwłaszcza, że na pierwszym turnieju pokonały tą parę 6-2,6-4.

Martynę czeka teraz wyjazd do dalekich Indii na kolejne dwa turnieje ITF i okazja do grania z zawodniczkami z całego świata oraz dalszy awans w rankingu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele