Zwycięski debel w Indiach

15 Gru 2016

Zwycięstwo w grze podwójnej w New Delhi i finał w Pune to świetny bilans tenisistki Nafty Zielona Góra Martyny Kubki z wyjazdu do Indii z turniejów ITF Juniors.

Pierwszy turniej rozgrywany był na głównym obiekcie Hinduskiego Związku Tenisowego, R.K.Khanna Tennis Stadium w stolicy New Delhi. Martyna grajaca w parze z Wiktorią Rutkowską pokonały gospodynie Aaylię Ebrahim i Humerę Begum Shaik 6:4,6:4 a w ćwierćfinale po bardzo dobrym meczu parę rozstawioną z numerem 4 Marię Krupeninę (RUS) / Eunhye Lee(KOR) 6:2,6:2. Półfinałowy pojedynek z turniejową jedynką Zeynep Erman (TUR) i koleżanką ze wspólnego wyjazdu Weroniką Falkowską, okazał się niezwykle wyrównanym meczem, gdzie o większości zdobytych gemów decydowała "złota piłka", zakończył się wygraną 2;6,6;3,10;8.

W finale Polki spotkały się z Rosjankami siostrami Niną i Valeriją Olyanovskimi i nie bez trudu po trudnym meczu, odrabiając straty w obydwu setach wygrały 6:4,7:5. W grze pojedynczej Martyna pokonała Hinduskę Prathyushę Rachapudi 6:2,7:6 a w II rundzie przegrała z drugą juniorką w Korei i późniejszą zwyciężczynią turnieju Eunhye Lee 2:6,4:6, grając w drugim secie na wysokim poziomie.

W drugim turnieju w Pune koło Bombaju w deblu Polki od razu w I rundzie trafiły na parę rozstawioną z nr.2 Mahak Jain(IND)/Nika Zupancic(SLO) i rozrywając najlepszy mecz w turnieju wygrały 6:1,7:5 broniąc w drugim secie dwóch piłek setowych. Łatwe zwycięstwa 6:2,6:1 z Kriti Wiliams(USA) / Muskan Gupta(IND) i 6:0,6:4 z siostrami Olyanovskimi pozwoliły dojść do finału. W decydującym meczu o tytule, Erman/Falkowska skutecznie zrewanżowały się za porażkę w poprzednim turnieju, i pokonały Martynę i Wiktorię 6:4,5:7,10:1.

W singlu zawodniczka Nafty, po niezłym meczu przegrała z dobrą Hinduską Vaidehi Chaudhari 3:6,6:7 niewykorzystując w 2 secie ,aż czterech piłek setowych.

Prosto po przylocie do Warszawy, Martyna bierze udział w zgrupowaniu młodzieżowej kadry Fed Cup Futures wraz z reprezentacją Fed Cup i ma szansę zbierać doświadczenie od najlepszych Polskich tenisistek m.in Agnieszki Radwańskiej.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele