Złota Martyna

18 Sty 2017

Świetny początek roku zanotowała tenisistka Nafty Zielona Góra Martyna Kubka. W Mistrzostwach Polski do lat 16-tu zdobyła dwa złote medale, wygrywając bez straty seta grę pojedynczą i podwójną, a w MP do lat 18-tu dorzuciła dwa brązowe.

W Pabianicach w MP kadetek Martyna wygrała z Weroniką Pociej KT Legia Warszawa 6:1,7:6 , Julią Wędrochą CHTT Chorzów 6:2,6:1 , Dominiką Szczotką CHTT Chorzów 6:2,6:2 , Zuzanną Szczepańską Goplania Inowrocław 6:0,6:1 , a w finale ze swoją partnerką deblową Aleksandrą Wierzbowską KKS Olsza Kraków 7:5,6:3.

W deblu każdy pojedynek wskazywał, że tytuł przypadnie faworytkom Martynie(4 z rzędu !) i Oli a finał 6:2,6:2 z Karoliną Cerowską SKT Sopot i Z.Szczepańską to potwierdził. W Toruniu w MP Juniorek w singlu zawodniczka Nafty pokonała (powtórka z finału U16) A. Wierzbowską 7:6,6:1 , Dominikę Bobik Krzycka Park Wrocław 6:1,6:0 oraz Adriannę Sosnowską AZS Łódź 2:6,6:4,6:3. Półfinał przegrała walcząc z widocznym zmęczeniem z późniejszą zwyciężczynią Julią Oczachowską AT Angelique Kerber Puszczykowo 3:6,4:6.

W deblu Martyna i Ola w półfinale przegrały z J. Oczachowską i A. Sosnowską 6:1,3:6,8:10. Turnieje te odbywały się jeden po drugim, z jednodniową przerwą, i gdyby nie brak sił w półfinałach MP Juniorów to wynik pewnie byłby jeszcze lepszy. Codzienny mecz singlowy i deblowy przez wiele dni to jednak ogromny wysiłek fizyczny i mentalny. Teraz, po dobrych występach w kraju, czekają Martynę starty w reprezentacji Polski na Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele