VII Liceum zdominowało siatkarską licealiadę (wyniki)

6. marca 2018 r. uczennice i uczniowie zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 6, aby rozegrać turniej finałowy rozgrywek siatkarskich w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W turnieju dziewcząt najlepiej zaprezentowała się drużyna LO VII prowadzona przez Jarosława Łukaszkiewicza, która w finale pokonała zespół Jerzego Daleckiego – LO I. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z LO V zwyciężając Zespół Szkół Budowlanych.

Wyniki turnieju finałowego:

półfinały:
LO VII LO V 2 : 0 (25-12, 25-17)
LO I ZSB 2 : 0 (25-7, 25-22)

mecz o 3 ZSB LO V 0 : 2 (22-25, 20-25)

FINAŁ LO VII LO I 2 : 0 (25-15, 22-13)

Tabela końcowa Ponadgimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej (PLPS) dziewcząt.
9. Liceum Plastyczne

Również w turnieju chłopców najlepsza okazała się „Siódemka” prowadzona przez Wiktora Zasowskiego, która w finale pokonała „Piątkę” Pawła Maciejewskiego. Brązowy medal przypadł ubiegłorocznym finalistom, uczniom LO III, którzy w „finale pocieszenia” zwyciężyli drużynę LO I.