Złoto siatkarzy zielonogórskiego STARTU

13 Sie 2018

W dniach 31.07 - 07.08.2018r. w miejscowości Aktau - Kazachstan odbył się Międzykontynentalny Puchar Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów, po dwa ze Słowacji, Kazachstanu i Polski.

W składzie zespołu Polska II wystąpili członkowie kadry narodowej, zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "Start" Zielona Góra Jacek Moliński i Łukasz Zieliński, trzecim zawodnikiem był Artur Wąsowicz (Atak Elbląg).

Nasi kadrowicze pokonując dwa zespoły ze Słowacji i dwa zespoły z Kazachstanu. zdobyli złoty medal. Rozgrywki grupowe zakończyli na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale pokonali Słowację I – 2:0 oraz Kazachstan (Turkestan) – 2:0. W półfinale spotkali się z zespołem Polska I, wygrywając również 2:0, by stoczyć w finale pasjonujący pojedynek z gospodarzami, zespołem z Kazachstanu (Aktau), wygrywając wynikiem 2:0. Reprezentacja Polska I zakończyła Puchar na czwartym miejscu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele