Wojtek Gąsiewski

Zielonogórzanin reprezentował kadrę narodową Polski Związek Kickboxingu w Innsbrucku w kat. + 94 kg senior rywalizując w formule kicklight.

Na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra rozegrano Mistrzostwa Województwa, w których gościnnie wystąpili strzelcy z Leszna, Rawicza, Polkowic i Złotoryi. Rywalizowano w kategorii młodzików, juniorów młodszych i open dla starszych grup.

Zielonogórski Klub Speedrowerowy prowadzi nabór dzieci i młodzieży  do szkółki. Speedrower może uprawiać każdy bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia na torze przy ul. Wyszyńskiego 101 (na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2) prowadzone są we wtorki i czwartki o godzinie 17.00. Na wszystkich zainteresowanych czekają trenerzy Krzysztof Zakrzewski i Grzegorz Wojciechowski.

Ostatni pojedynek ligowy pozostał do rozegrania podopiecznym Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. Biało-zieloni pewni utrzymania w rozgrywkach zaplecza PGNiG Superligi zagrają z czwartą siłą ligi - MKS Wieluń.

Sezon 2018/19 tenisiści stołowi mogą zaliczyć do udanych. Biało-zieloni zajęli III miejsce w rozgrywkach II ligi, a sezon zwieńczyli złotymi medalami Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów.

Świetny występ odnotowali żacy Uniwersytetu Zielonogórskiego, zdobywając 9 krążków w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w Bydgoszczy w dniach 12-14.04.2019r.

Na strzelnicach Śląska Wrocław rozegrano Zawody Międzynarodowe o „Puchar Wiosny”. Strzelnice wrocławskie są najnowocześniejszymi obiektami w Europie i z tego powodu do Wrocławia przyjechało ponad 200 zawodników z wielu krajów europejskich, oraz dalekiej Brazylii. Obsada wielu konkurencji była znakomita. Zawody te to generalna próba przed Pucharami Świata, na których strzelcy będą walczyć o miejsca Olimpijskie do Tokio 2020.

W dniach 5-7 kwietnia 2019r. w Bydgoszczy odbyły się XLVI Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Zielonogórski Start reprezentowało trzech zawodników, podopiecznych Remigiusza Wołejki i Mateusza Hozakowskiego.

Kacper Frątczak obronił tytuł Mistrza Polski seniorów w kickboxingu w formule low kick.

Minionego weekendu zielonogórzanin wywalczył złoty medal na MP w Nowym Targu rywalizując w kat.86 kg –tej samej w której rok temu nie miał sobie równych w Legnicy.

Na Podhale przyjechało blisko 300 zawodników zawodniczek z 78 klubów rywalizować o miejsce w kadrze narodowej i wyjazd na MŚ.

Świetna dyspozycja Kacpra pozwoliła na pełną dominacje w ringu co zaowocowało pierwszym miejscem na podium i powołaniem na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina)
Z rezultatu jestem oczywiście zadowolony ale z samych walk nie do końca przyznam szczerze,- ocenia popularny "Chini”. Dążę w sporcie do perfekcji i zawsze będzie coś do poprawy stąd ciągła motywacja do treningu aby takie elementy lepiej funkcjonowały –dodał 18 krotny mistrz Polski.

Do małopolski pojechało również moich dwóch zaledwie 19 letnich zawodników, rywalizujących już w gronie seniorów. Dawid Gąsiorek debiutował w kat.60 kg z powodzeniem zdobywając brązowy medal pokazując się naprawdę z dobrej strony – ocenia szkoleniowiec ASW Knockout Tomasz Pasek. Niestety bez medalu z mistrzostw wraca Dionizy Warszczuk w kat.67 kg ,który musiał uznać wyższość swojego rywala z Wrocławia w eliminacjach.

Świetna atmosfera podczas wyjazdu oraz doświadczenie i piękny region w którym impreza została zorganizowana pozwala jak najbardziej pozytywnie ocenić krajowy czempionat.

Niebawem kolejne krajowe starty naszych wojowników oraz Puchar Świata w Austrii i na Węgrzech.

 
Link do walki finałowej:

{youtubue}9uIiNI8KnjE{/youtube}

Zapraszamy do obejrzenia 10 najlepszych akcji 23. kolejki Energa Basket Ligi 2018/19:

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele