Paweł Rebelski

Za Nami kolejny weekend pełen emocji. W rozgrywkach ligowych zwyciężyli piłkarze ręczni, siatkarze i tenisiści stołowi. Wyjazdowego remisu doznali futsaliści trenera Macieja Góreckiego. Szczegóły poniżej.

Po przerwie świąteczno – noworocznej do stołów wrócą zawodnicy Lotto Superligi. Zielonogórski zespół pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegra w Białymstoku z Dojlidami. W pierwszym meczu tych drużyn górą była nasza ekipa 3:1. Punkty wówczas zdobyli Taku Takakiwa 2 pkt. i Lucjan Błaszczyk 1 pkt. honorowy punkt dla Białegostoku zdobył Wang Zeng Yi. Obecnie ZKS zajmuję 6 miejsce w tabeli z 16 pkt, a Dojlidy 12 miejce z 7 punktami.

Tego absolutnie nikt się nie spodziewał. Zielonogórzanie po serii fantastycznych występów zaliczają niespodziewane potknięcie w hali CRS. Podopieczni musieli uznać wyższość Trefla Sopot 90:94, a dla Słoweńca była to pierwsza porażka jako szkoleniowca Stelmetu Enea BC.

Zbliża się kolejny sportowy weekend z udziałem naszych akademików. Po przerwie na ligowy parkiet wracają piłkarze ręczni i futsaliści, a kolejne spotkanie rozegrają podopieczni Wiktora Zasowskiego. Futsaliści zagrają również z WOŚP. Szczegóły poniżej.

Na obiektach „Zawiszy” Bydgoszcz strzelcy zainaugurowali sezon 2018. Odbyły się finały Ligi strzeleckiej 2017. Na podstawie wyników eliminacji, które się odbywały przez cały sezon do finału zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn karabinowych i 8 drużyn pistoletowych.

W najbliższą sobotę, 13.01 szczypiorniści zakończą ponad miesięczną przerwę w rozgrywkach ligowych. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego nie próżnowali w przygotowaniach do najbliższych spotkań pierwszej ligi.

Stelmet Enea BC ogrywa Besiktas Sompo Japan Stambuł. To co jeszcze miesiąc temu wydawało się nierealne, stało się w hali CRS. Zielonogórzanie po fantastycznym spotkaniu pokonali turecki zespół 99:96.

Akademicy z Zielonej Góry zaliczyli pierwszy weekend sportowy w roku 2018. Piłkarze ręczni po 75-minutowym sprawdzianie ulegli jedną bramką. Zwycięstwo po dogrywce wywalczyli futsaliści, zaś przegraną odnotowali siatkarze. Szczegóły poniżej.

W niemieckim Cottbus odbył się tradycyjny międzynarodowy halowy miting lekkoatletyczny, głównie w kategoriach młodzieżowych. Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy z naszego ZLKL Zielona Góra.

Niesamowity mecz rozegrał w niedzielne południe Stelmet Enea BC Zielona Góra. Mistrzowie Polski grali jak w transie trafiając praktycznie z każdej pozycji. Tego meczu nie można było przegrać i ostatecznie torunianie polegli w hali CRS 76:100.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.