Medale tenisistów Zielonogórskiego STARTU podczas I Grand Prix Polski w Gdańsku

W dniach 21 – 23 kwietnia 2017. w Gdańsku odbyło się I Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju z udziałem ok. 160 sportowców niepełnosprawnych z całej Polski wzięło udział pięcioro zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start" Zielona Góra.
W pięcioosobowym składzie reprezentacji doskonale zaprezentowali się Dorota Mituta oraz Tomasz Jakimczuk, oboje podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

Dorota Mituta wywalczyła I miejsce wygrywając wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne, w półfinale zwyciężyła 3:1 z Krystyną Ring „Silesia" Katowice , w finale 3:2 pokonała Wiesławę Patrykus „Start" Gdańsk.

Tomasz Jakimczuk zdobył II miejsce. Pokonując 3 : 0 rywali: Pawła Gontarczyka „Start" Gdańsk, Piotra Skalskiego IKS Jeziorno Tarnodrzeg i Wiesława Dzilińskiego „Start" Szczecin, uległ 2:3 Rafałowi Czuperowi „Start" Białystok ostatecznemu zwycięzcy.

Nieźle w turnieju wypadł Tomasz Mika podopieczny trenera Adama Jurasza. Z grupy eliminacyjnej wyszedł na drugim miejscu. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Michała Zawodnika IKS AWF Warszawa. Ostatecznie ulegając w półfinale 0:3 Sławomirowi Brakowi „Start" Łódź zajął miejsce 5 – 6.
Pozostali dwaj zawodnicy – podopieczni trenera Jacka Kaczmarka zajęli miejsca w swoich grupach : Jan Chełmicki 9 – 12, Jacek Wawer miejsce 11-12.

Udział naszej reprezentacji w Grand Prix w Gdańsku, które było pierwszym turniejem eliminacyjnym do tegorocznych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym można uznać za udany. Gratulujemy medalistom, wszystkim życzymy coraz lepszych wyników sportowych.