Wojtek Gąsiewski

Wojtek Gąsiewski

W dniach 31.07 - 07.08.2018r. w miejscowości Aktau - Kazachstan odbył się Międzykontynentalny Puchar Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów, po dwa ze Słowacji, Kazachstanu i Polski.

Pierwszy tydzień przygotowań pierwszoligowych szczypiornistów dobiegł końca! Udział w Turnieju o Puchar Powiatu Wągrowieckiego był akcentem zwieńczającym siedem dni ciężkiej pracy. Obydwa spotkania akademicy minimalnie przegrali, jednak rezultat końcowy był sprawą drugorzędną.

Pierwszy tydzień ciężkiej pracy zostanie zwieńczony niełatwym sprawdzianem. Pierwszoligowy zespół piłkarzy ręcznych AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego wyjedzie do Wągrowca, by zmierzyć się z rywalami tej samej klasy rozgrywkowej.

W niedzielę, 5 sierpnia ekipa piłkarzy ręcznych KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczęła przygotowania do sezonu 2018/19. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego zostali poddani kilku testom, sprawdzającym poziom przygotowania.

29 lipca w Zielonej Górze odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie z aktualnym liderem PGE Ekstraligi Fogo Unią Leszno. W internecie oraz punktach stacjonarnych trwa sprzedaż biletów na to spotkanie.

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się Finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestniczyło w nich 241 juniorów młodszych z 56 klubów i wszystkich województw.

W dniach 19 – 22 lipca 2018 roku odbył się międzynarodowy XII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na wózkach - Tarnobrzeg 2018. W turnieju wystąpili zawodnicy z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz reprezentanci Polski, najlepsi zawodnicy w kraju.

Wielkimi krokami zbliża się największa speedrowerowa impreza w kraju. Do Częstochowy i pobliskiej Poczesnej zawita europejska czołówka speedrowerowców. Rywalizacja rozpocznie się już w czwartek 26, a zakończy w niedzielę 29 lipca 2018r.

W Lublinie odbyły się 94. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Wielki sukces odniosła zawodniczka ZLKL Zielona Góra, MICHALINA KWAŚNIEWSKA. Podopieczna trenera Jerzego Walczaka została mistrzynią Polski w skoku wzwyż. Pokonała poprzeczkę na wysokości 1,84 m., co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów to największe sportowe osiągnięcie utalentowanej skoczkini.

W Węgrowie odbył się Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Kickboxingu w celu podsumowania działalności związku za 2017r.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele